Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs Intel Core i5 8265U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core Ultra 7 256V та Intel Core i5 8265U — це битва поколінь. Перший вийшов у 2024 році та представляє нову архітектуру Lunar Lake, другий — класичний мобільний чип 2018 року (Whiskey Lake). Обидва належать до лінійки Intel, але Ultra 7 256V має значно вищі показники в одно- та багатопотокових тестах, а також сучаснішу інтегровану графіку. Якщо ви обираєте ноутбук для роботи, творчості чи ігор, цей матеріал допоможе зрозуміти, наскільки новий процесор випереджає попередника.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V значно перевершує Intel Core i5 8265U за більшістю параметрів. У Geekbench 6 багатоядерний результат Ultra 7 (10735) більш ніж утричі вищий за i5 (3281). В одноядерному тесті Cinebench R23 Ultra 7 набирає 1823 бали проти 828 у i5. Також Ultra 7 демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку, що робить його ідеальним вибором для сучасних завдань. Якщо ваш бюджет дозволяє, обирайте Ultra 7 256V — це інвестиція в продуктивність на кілька років уперед.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 256V має показник 71 бал проти 32 у i5 8265U, що майже вдвічі швидше в одноядерних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 256V набирає 23 бали, тоді як i5 8265U — лише 7, що свідчить про потрійну перевагу в багатопотокових сценаріях.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 256V отримує 36 балів, а i5 8265U — 16, що робить новий чип більш придатним для легких ігор та роботи з графікою.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Ultra 7 256V досягає цього зі значно вищою продуктивністю, що свідчить про кращу архітектуру.
  • Бенчмарки: У Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 7 (10059) майже в 4 рази вищий за i5 (2622), а в Geekbench 6 — у 3,3 рази.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 828
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 2622

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 241.9 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 19.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 78.7 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 113 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 128 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 16.8 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 33.2 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 4.62 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1236
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 3281

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 21.9 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 13.3 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 18M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 10.3M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 2 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 78 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 407 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 2062
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 5945

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 28 серпня 2018
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Whiskey Lake
Номер моделі 256V i5-8265U
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 16x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,42 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 37,5 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт Intel Core i5 8265U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 256V має значно потужнішу інтегровану графіку (36 балів проти 16), тому краще справляється з сучасними іграми на низьких налаштуваннях. i5 8265U підійде хіба що для старих або нетребувальних проєктів.

Чи варто оновлювати ноутбук з i5 8265U на Ultra 7 256V?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність у роботі з відео, програмуванні або багатозадачності. Ultra 7 256V пропонує в 3-4 рази кращі результати в багатоядерних тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 256V забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії завдяки новішій архітектурі.

Чи підійде Intel Core i5 8265U для офісних завдань?

Так, для базових офісних програм, веб-серфінгу та роботи з документами i5 8265U цілком достатньо. Однак для більш вимогливих задач варто розглянути Ultra 7 256V.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core Ultra 7 256V має майже вдвічі вищу однопотокову продуктивність (71 бал проти 32), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти одного ядра.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.