Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs Intel Core i5 9500T

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та Intel Core i5 9500T — це два процесори різних поколінь, що належать до різних сегментів. Ultra 7 256V, випущений у 2024 році, побудований на новітній архітектурі Lunar Lake і пропонує значно вищу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку. Core i5 9500T, представлений у 2019 році, належить до лінійки Coffee Lake Refresh і орієнтований на енергоефективні системи. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V значно випереджає Core i5 9500T за більшістю показників. Він демонструє вдвічі вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2676 проти 1157) і більш ніж удвічі вищу багатопотокову (10735 проти 4625). У реальних завданнях, як-от компіляція коду, обробка фото та рендеринг, Ultra 7 256V також показує суттєву перевагу. Обидва процесори мають однакову енергоефективність за даними оцінок, але Ultra 7 256V забезпечує набагато вищу продуктивність на ват. Якщо вам потрібен сучасний процесор для роботи, творчості чи ігор, вибір очевидний — Intel Core Ultra 7 256V.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 256V має майже вдвічі вищий загальний рейтинг (58 проти 40), що свідчить про значну перевагу в продуктивності.
  • Однопотокова продуктивність Ultra 7 256V на 154% вища (оцінка 71 проти 28), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Інтегрована графіка Ultra 7 256V вдвічі потужніша (оцінка 36 проти 18), що робить його більш придатним для ігор без дискретної відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 7 256V на 64% вища (23 проти 14), що важливо для рендерингу та відеомонтажу.
  • Core i5 9500T вийшов на 5 років раніше (2019 проти 2024), тому Ultra 7 256V підтримує новіші технології та інструкції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 Немає даних

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 396.5 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 30.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 102.4 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 144.8 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 132.1 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 26.5 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 46.9 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 5.54 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1157
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 4625

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 22.8 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 19.7 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 14.2M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 2.6 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 112.1 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 567 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 9.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 2164
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 8213

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 квітня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Coffee Lake
Номер моделі 256V i5-9500T
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 2.2 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 6
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 22x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 9 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,42 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт Intel Core i5 9500T
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи Intel Core i5 9500T?

Intel Core Ultra 7 256V значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи варто міняти Intel Core i5 9500T на Intel Core Ultra 7 256V?

Так, якщо вам потрібна суттєва прибавка продуктивності в робочих завданнях, компіляції, обробці фото/відео та іграх. Ultra 7 256V пропонує вдвічі вищу швидкодію.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 256V забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання.

Чи підтримує Intel Core Ultra 7 256V новітні технології?

Так, Ultra 7 256V підтримує новіші стандарти пам'яті, шини та набори інструкцій, що робить його більш сумісним із сучасним ПЗ та іграми.

Який процесор обрати для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Intel Core Ultra 7 256V краще підходить завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та швидшій роботі з рендерингом (Ray tracing: 14 проти 5.54 Mpixels/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.