Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs Intel Core i7 10700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V (2024) і Intel Core i7 10700K (2020) — два представники різних поколінь та архітектур. Перший — це сучасний енергоефективний чип із високою однопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою, другий — потужний десктопний процесор із більшою кількістю ядер, орієнтований на багатозадачність та ігри. Порівняємо їх за ключовими параметрами: тестами, енергоспоживанням та сценаріями використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V виграє в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 1823 проти 1309) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ультрабуків і повсякденної роботи. Однак Intel Core i7 10700K значно потужніший у багатоядерних сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 12678 проти 10059) та компіляції коду (76.4 Klines/sec проти 67.7). Якщо вам потрібна мобільність і свіжа архітектура — обирайте Ultra 7 256V. Для стаціонарного ПК з важкими завданнями краще підійде i7 10700K.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 256V значно випереджає i7 10700K в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2676 проти 1711), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Багатоядерна потужність: i7 10700K має більше ядер і потоків, тому він швидший у багатоядерному Cinebench R23 (12678 проти 10059) та компіляції коду.
  • Енергоефективність: Ultra 7 256V споживає значно менше енергії завдяки новітній архітектурі, що робить його кращим вибором для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 256V має потужнішу вбудовану графіку (Background blur: 50.8 images/sec проти 38.9), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: Ultra 7 256V — новинка 2024 року для мобільних систем, тоді як i7 10700K (2020) — десктопний процесор із розблокованим множником для розгону.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1309
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 12678

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 647.3 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 76.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 296.9 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 173 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 38.9 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 63.4 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1711
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 8482

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 66.8 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 41.4 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 36.8M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 6.6 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 296.7 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 940 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 19.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3050
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 18779

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 256V i7-10700K
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт Intel Core i7 10700K
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи Intel Core i7 10700K?

Ultra 7 256V має вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний: 4151 проти 3050), що важливо для більшості ігор. Однак i7 10700K може бути кращим у багатопотокових іграх із розгоном.

Чи варто купувати Intel Core i7 10700K у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен потужний десктопний CPU для багатозадачності та бюджетних збірок. Але Ultra 7 256V пропонує свіжішу архітектуру та кращу енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 7 256V значно енергоефективніший завдяки новітньому техпроцесу. Він ідеально підходить для ноутбуків, де важлива автономність.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але варто враховувати різні сценарії використання. Ultra 7 256V створений для тонких ноутбуків, а i7 10700K — для стаціонарних ПК із високим енергоспоживанням.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Ultra 7 256V швидше обробляє фото (105.2 images/sec проти 63.4) завдяки потужнішій графіці, але i7 10700K може бути кращим у рендерингу через більшу кількість ядер.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.