Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs Intel Core i7 10850H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та Intel Core i7 10850H — це два процесори від Intel, які належать до різних поколінь і мають суттєві відмінності. Ultra 7 256V вийшов у 2024 році та орієнтований на енергоефективність, тоді як i7 10850H (2020) був популярним вибором для потужних ноутбуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також в іграх та роботі з графікою.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V значно випереджає Intel Core i7 10850H за однопотоковою продуктивністю (на 65% вищий показник Geekbench 6) та має кращу інтегровану графіку. Він також демонструє вищу багатопотокову потужність (на 75% більше балів у Geekbench 6). Однак i7 10850H може бути дешевшим варіантом для завдань, де не потрібна максимальна енергоефективність. Загалом Ultra 7 256V є кращим вибором для сучасних ноутбуків завдяки новішій архітектурі.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 256V має на 65% вищий результат Geekbench 6 (2676 проти 1454), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 256V набирає 10735 балів у Geekbench 6 проти 6127 у i7 10850H, що робить його майже вдвічі потужнішим у багатозадачності.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 256V отримав 36 балів за графіку проти 22 у i7 10850H, що дає перевагу в іграх та роботі з відео без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Ultra 7 256V має вищий рейтинг енергоефективності (100 проти 100, але з кращою продуктивністю на ват), що подовжує час автономної роботи ноутбука.
  • Дата виходу: Ultra 7 256V вийшов у 2024 році, а i7 10850H — у 2020, що означає новішу архітектуру та підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1196
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 7455

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 556.9 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 41.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 146 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 191.3 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 142.5 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 31.7 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 55.5 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 8.67 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1454
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 6127

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 40.5 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 25.6 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 21.8M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 4 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 168.8 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 713 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 10.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 2681
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 11781

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 2 квітня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 256V i7-10850H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 27x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1440
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,44 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт Intel Core i7 10850H
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи Intel Core i7 10850H?

Intel Core Ultra 7 256V кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у більшості сучасних ігор, особливо без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core i7 10850H у 2025 році?

Intel Core i7 10850H може бути бюджетним варіантом для старих ноутбуків, але його продуктивність значно нижча за Ultra 7 256V. Для нових завдань краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 7 256V чи i7 10850H?

Обидва мають високий рейтинг енергоефективності, але Ultra 7 256V забезпечує кращу продуктивність на ват завдяки новішій архітектурі, що подовжує час роботи ноутбука від батареї.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 7 256V краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (на 75% більше балів Geekbench) та покращеній інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Точна ціна не вказана, але зазвичай i7 10850H дешевший через старіше покоління. Ultra 7 256V коштує дорожче, але пропонує значно вищу продуктивність та енергоефективність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.