Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs Intel Core i7 10870H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V (2024) та Intel Core i7 10870H (2020) — це два процесори для ноутбуків, які представляють різні покоління. Ultra 7 256V побудований на новій архітектурі Lunar Lake і орієнтований на енергоефективність та однопотокову продуктивність, тоді як i7 10870H — це перевірений 8-ядерний чип для ігрових і робочих станцій. Порівняємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V значно випереджає i7 10870H за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2676 проти 1538) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Однак у багатопотокових завданнях різниця не така велика: Ultra 7 256V набирає 10735 балів у Geekbench 6, тоді як i7 10870H — 6956. Завдяки 8 ядрам i7 10870H досі може бути актуальним для відеомонтажу та рендерингу, але поступається новітній архітектурі в енергоспоживанні та інтегрованій графіці.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 256V на 74% швидший у Geekbench 6 (2676 проти 1538) та на 49% у Cinebench R23 (1823 проти 1224).
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 256V випереджає i7 10870H на 54% у Geekbench 6 (10735 проти 6956), хоча в Cinebench R23 перевага менша (10059 проти 9892).
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий показник 100 балів, але Ultra 7 256V досягає кращих результатів при меншому енергоспоживанні завдяки новішому техпроцесу.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 256V на 50% потужніший у тестах (36 балів проти 24), що важливо для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ultra 7 256V вийшов у 2024 році, тоді як i7 10870H — у 2020, що пояснює значний стрибок в архітектурі та функціях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1224
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 9892

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 518.2 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 52.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 158.8 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 235.5 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 146.2 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 33.3 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 59.3 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 11.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1538
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 6956

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 52.9 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 33.3 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 42M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 28.2M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 4.9 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 222.7 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 726 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 14B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 2669
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 14418

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 10 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 256V i7-10870H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 22x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1440
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт Intel Core i7 10870H
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Для ігор кращий Intel Core Ultra 7 256V завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Однак для вимогливих ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати i7 10870H у 2024 році?

i7 10870H може бути виправданий лише в бюджетних ігрових ноутбуках або для багатопотокових завдань, де важливі 8 ядер. Але загалом Ultra 7 256V пропонує кращу продуктивність та енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 256V досягає вищих результатів при меншому енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі Lunar Lake.

Чи можна порівнювати ці процесори за багатопотоковою продуктивністю?

Так, Ultra 7 256V випереджає i7 10870H у Geekbench 6 (10735 проти 6956), але в Cinebench R23 різниця мінімальна (10059 проти 9892). Для рендерингу обидва підходять, але новіший чип ефективніший.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Для відеомонтажу кращий Ultra 7 256V завдяки вищій швидкості обробки фото (105.2 проти 59.3 зображень/с) та кращій однопотоковій продуктивності. i7 10870H може бути конкурентним у багатопотокових сценаріях, але поступається в енергоспоживанні.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.