Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs Intel Core i7 11700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V (2024) та Intel Core i7 11700 (2021) — два процесори різних поколінь, що представляють різні підходи до продуктивності. Ultra 7 256V робить ставку на енергоефективність і однопотокову швидкість, тоді як i7 11700 пропонує більше ядер для багатопотокових завдань. Порівняємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1823 проти 1441) та енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для сучасних ультрабуків, швидкого веб-серфінгу та офісних завдань. Натомість Intel Core i7 11700 демонструє кращу багатопотокову продуктивність у деяких тестах (Cinebench R23 багатоядерний: 11072 проти 10059) і вищу швидкість компіляції Clang (80 Klines/sec проти 67.7), що підходить для рендерингу та робочих станцій. Вибір залежить від пріоритету: мобільність та економія енергії чи багатозадачність.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 256V значно швидший — 1823 проти 1441 у Cinebench R23 одноядерному, що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: i7 11700 випереджає в Cinebench R23 багатоядерному (11072 проти 10059) та Clang compilation (80 Klines/sec проти 67.7), що краще для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Ultra 7 256V має вищий рейтинг (100 балів) і новішу архітектуру, що забезпечує менше тепловиділення та довшу автономність у ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 256V отримує 36 балів проти 29 у i7 11700, що означає кращу продуктивність у базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Тести обробки даних: Ultra 7 256V лідирує у File compression (974.9 MB/sec проти 589.1) та HTML 5 Browser (260.1 pages/sec проти 188.6), що прискорює роботу з файлами та вебом.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1441
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 11072

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 589.1 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 80 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 188.6 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 284.1 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 206.9 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 47.9 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 65.3 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2143
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 9325

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 76.7 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 44.3 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 28.2M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 12 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 247.5 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 851 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 17.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3121
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 19689

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 256V i7-11700
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,67 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт Intel Core i7 11700
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ultra 7 256V чи i7 11700?

Ultra 7 256V має вищу однопотокову продуктивність (1823 проти 1441 у Cinebench R23 одноядерному), що важливо для більшості ігор. Тому він забезпечує кращу ігрову швидкість, особливо в сучасних проєктах.

Чи підходить i7 11700 для відеомонтажу та рендерингу?

Так, i7 11700 демонструє кращу багатопотокову продуктивність у деяких тестах (Cinebench R23 багатоядерний: 11072), що робить його хорошим вибором для рендерингу та відеомонтажу, хоча Ultra 7 256V також може впоратися з легшими завданнями.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 7 256V значно енергоефективніший завдяки новішій архітектурі (100 балів проти 100 у i7 11700, але з кращими показниками на практиці). Він споживає менше енергії та виділяє менше тепла, що ідеально для ультрабуків.

Чи варто оновлюватися з i7 11700 на Ultra 7 256V?

Якщо вам потрібна вища однопотокова продуктивність, краща інтегрована графіка та енергоефективність для мобільного використання, то так. Для багатопотокових завдань різниця незначна, і оновлення може бути недоцільним.

Який процесор краще для роботи з архівами та компіляцією?

Ultra 7 256V швидше стискає файли (974.9 MB/sec проти 589.1), але i7 11700 виграє в компіляції Clang (80 Klines/sec проти 67.7). Вибір залежить від конкретного завдання: архівація — Ultra 7, компіляція — i7.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.