Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs Intel Core i7 11700F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та Intel Core i7 11700F — два процесори від Intel, що належать до різних поколінь та архітектур. Перший вийшов у 2024 році й орієнтований на енергоефективність та однопотокову продуктивність, тоді як другий — перевірений восьмиядерник 2021 року для продуктивних ПК. Порівняння допоможе зрозуміти, який чип краще підходить для ваших завдань: новий ультрабук чи потужний десктоп.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V випереджає Core i7 11700F за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 1823 проти 1538) та енергоефективністю (100 балів в обох, але новіша архітектура дає перевагу). Однак у багатопотокових завданнях i7 11700F демонструє вищі результати (Cinebench R23: 11069 проти 10059) завдяки більшій кількості ядер. Якщо вам потрібен мобільний чип для роботи та повсякденних завдань — обирайте Ultra 7 256V. Для стаціонарного ПК з вимогливими багатопотоковими навантаженнями краще підійде i7 11700F.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 256V має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2676 проти 2274 у i7 11700F.
  • Core i7 11700F перевершує Ultra 7 256V у багатопотокових тестах: Cinebench R23 (багатоядерний) 11069 проти 10059.
  • Ultra 7 256V значно швидший у роботі з браузером (HTML 5: 260.1 стор./с проти 182.3) та фотообробці (105.2 зобр./с проти 69.2).
  • Core i7 11700F краще справляється з компіляцією коду (Clang: 81.7 Klines/s проти 67.7) та трасуванням променів (18.2 Mpixels/s проти 14).
  • Ultra 7 256V вийшов у 2024 році та має новішу архітектуру, що забезпечує кращу енергоефективність, тоді як i7 11700F — десктопний процесор 2021 року з вищим TDP.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1538
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 11069

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 714.5 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 81.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 182.3 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 291.3 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 217.5 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 40.1 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 69.2 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 18.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2274
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 9331

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 80 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 46.8 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 12.9 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 270 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 891 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 18.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3282
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 20996

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 256V i7-11700F
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт Intel Core i7 11700F
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи Intel Core i7 11700F?

За однопотоковою продуктивністю Ultra 7 256V випереджає i7 11700F, що важливо для ігор. Однак i7 11700F має більше ядер, що може дати перевагу в сучасних іграх, оптимізованих під багатоядерність. Вибір залежить від конкретних ігор та інших компонентів системи.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 7 256V виконаний за новішою архітектурою, що забезпечує менше енергоспоживання при аналогічних завданнях. Він ідеально підходить для ноутбуків.

Чи варто міняти Intel Core i7 11700F на Intel Core Ultra 7 256V?

Якщо ви використовуєте ПК для багатопотокових завдань (рендеринг, компіляція), то i7 11700F залишається сильним вибором. Ultra 7 256V дасть приріст у однопотокових сценаріях та енергоефективності, але потребує заміни материнської плати.

Який процесор краще підходить для роботи з фото та відео?

Intel Core Ultra 7 256V демонструє кращі результати в фотообробці (105.2 зобр./с проти 69.2) та роботі з PDF. Для відеомонтажу важлива багатопотокова продуктивність, де i7 11700F має невелику перевагу.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 256V має вищий показник інтегрованої графіки (36 балів проти 31). Проте обидва процесори не призначені для серйозних ігор без дискретної відеокарти. Для базових завдань Ultra 7 256V буде трохи швидшим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.