Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs Intel Core i7 11850H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V (2024) та Intel Core i7 11850H (2021) — два представники різних поколінь, що орієнтовані на різні сценарії використання. Ultra 7 256V робить ставку на енергоефективність та однопотокову продуктивність, тоді як i7 11850H демонструє вищу багатопотокову потужність завдяки більшій кількості ядер. Порівняємо їхні характеристики, результати тестів та сфери застосування.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2676 проти 2043) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ультрабуків та повсякденних завдань. Натомість Intel Core i7 11850H, хоч і старший, пропонує вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 12345 проти 10059), що краще підходить для рендерингу та важких обчислень. Вибір залежить від пріоритетів: автономність та швидкість відгуку системи або максимальна обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ultra 7 256V значно випереджає i7 11850H у Geekbench 6 (2676 проти 2043) та Cinebench R23 (1823 проти 1517), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних додатках.
  • Багатоядерна продуктивність: i7 11850H має перевагу в Cinebench R23 (12345 проти 10059), що вказує на кращу здатність обробляти багатозадачність та важкі обчислення.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний показник 100, але Ultra 7 256V, як новіше покоління, зазвичай ефективніший у реальних сценаріях, що подовжує час роботи ноутбука.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 256V демонструє кращі результати в тестах графіки (Background blur: 50.8 проти 39.6 images/sec), що робить його більш придатним для легкого редагування фото та відео.
  • Рік виходу та платформа: Ultra 7 256V (2024) базується на новішій архітектурі Lunar Lake, тоді як i7 11850H (2021) — на Tiger Lake H45. Новіший процесор підтримує сучасніші технології та інтерфейси.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1517
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 12345

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 715.8 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 65.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 178.9 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 291.8 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 186.3 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 39.6 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 69.6 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 12.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2043
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 8613

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 73.6 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 43.5 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 90M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 28.8M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 242.5 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 964 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 16.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3110
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 20475

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 11 травня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Tiger Lake
Номер моделі 256V i7-11850H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics for 11th Gen (32 EU)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 2.1-2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 21-25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1787
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,74 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 51,2 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт Intel Core i7 11850H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи Intel Core i7 11850H?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому Ultra 7 256V має перевагу завдяки вищим результатам у Geekbench 6 та Cinebench R23. Однак для сучасних ігор також потрібна потужна дискретна графіка.

Чи варто обирати Intel Core i7 11850H для роботи з відео?

Так, для рендерингу відео та багатопотокових завдань i7 11850H кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 12345 проти 10059).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ultra 7 256V, як новіша модель, зазвичай споживає менше енергії в реальних умовах, що подовжує автономність.

Який процесор краще підходить для офісних завдань?

Intel Core Ultra 7 256V краще впорається з офісними завданнями завдяки вищій одноядерній продуктивності, що забезпечує швидший відгук системи та роботу з документами.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 7 256V?

Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність, i7 11850H може бути вигіднішим. Ultra 7 256V виправдовує себе для тих, хто цінує енергоефективність та швидкість у повсякденних завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.