Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs Intel Core Ultra 7 266V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та Intel Core Ultra 7 266V – два представники лінійки Lunar Lake, орієнтовані на тонкі ноутбуки. Обидва мають 4 ядра та 4 потоки, однакову дату виходу (вересень 2024) та високу енергоефективність (100 балів). Проте 266V пропонує помітно кращу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку, що робить його більш збалансованим рішенням для повсякденних завдань та легких ігор.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 266V випереджає 256V за більшістю ключових показників: вищі бали в Cinebench R23 (1910 vs 1823 одноядерний, 10991 vs 10059 багатоядерний) та Geekbench 6 (2873 vs 2676 одноядерний, 11360 vs 10735 багатоядерний). Також 266V має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 36) та вищий загальний рейтинг (69 проти 58). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у тонкому ноутбуці – обирайте 266V. Якщо бюджет обмежений – 256V також забезпечить гідний рівень.

Основні відмінності

  • Інтегрована графіка: 266V (Arc Graphics 140V) отримує 75 балів, тоді як 256V – лише 36, що вказує на значно кращу графічну продуктивність.
  • Однопотокова продуктивність: 266V має 75 балів проти 71 у 256V, що підтверджується вищими результатами в Cinebench R23 (1910 vs 1823) та Geekbench 6 (2873 vs 2676).
  • Багатопотокова продуктивність: 266V набирає 25 балів проти 23 у 256V, а в Cinebench R23 багатоядерний тест показує 10991 проти 10059.
  • Загальний рейтинг: 266V отримує 69 балів, тоді як 256V – 58, що робить 266V більш збалансованим вибором.
  • Частота: 266V працює на базовій частоті 2.2 ГГц, тоді як для 256V частота не вказана, що може впливати на динамічну продуктивність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1910
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 10991

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec Немає даних
Clang compilation 67.7 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 298.1 pages/sec Немає даних
Background blur 50.8 images/sec Немає даних
Photo processing 105.2 images/sec Немає даних
Ray tracing 14 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 11360

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 63.4 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 215M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 25.8M Strings/sec Немає даних
Data encryption 15.7 GBytes/sec Немає даних
Data compression 209.5 MBytes/sec Немає даних
Physics 1789 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 18.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4151 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Lunar Lake
Номер моделі 256V 266V
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Arc Graphics 140V

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 22x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2560КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 17-37 Вт
Сокет FCBGA-2833 FCBGA-2833
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Arc Graphics 140V
Частота GPU 600 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 1024 1024
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 4,1 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 16 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт Intel Core Ultra 7 266V
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: 256V чи 266V?

Intel Core Ultra 7 266V має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 36), тому він краще підходить для легких ігор та графічних завдань.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 7 266V?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також краща графіка. Різниця в рейтингу 11 балів виправдовує доплату.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності – 100 балів, тому вони однаково добре підходять для тонких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи підходять ці процесори для професійної роботи?

Так, обидва забезпечують достатню продуктивність для офісних завдань, роботи з документами та веб-серфінгу. 266V краще впорається з більш вимогливими програмами.

Скільки ядер та потоків у цих процесорів?

Обидва мають 4 ядра та 4 потоки, що є стандартним для енергоефективних моделей лінійки Lunar Lake.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.