Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V і AMD Ryzen 3 8440U — це два сучасні процесори для тонких ноутбуків, що належать до різних цінових ніш. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у грудні 2023-го. Обидва мають однакову енергоефективність за даними тестів, але Ultra 7 демонструє помітно вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність, що робить його цікавішим для користувачів, які потребують максимальної швидкодії в робочих завданнях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V випереджає AMD Ryzen 3 8440U майже за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища на 13%, багатопотокова — на 44% (згідно з Geekbench 6). У Cinebench R23 Ultra 7 також швидший на 11% в одному потоці та на 10% у багатьох. Якщо ваш бюджет дозволяє, Ultra 7 стане кращим вибором для складних обчислень, роботи з графікою та сучасних ігор. Ryzen 3 8440U — більш доступний варіант для базових завдань, але поступається в швидкодії.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 258V має вищий загальний рейтинг (57 балів) порівняно з AMD Ryzen 3 8440U (53 бали), що свідчить про кращу збалансованість характеристик.
  • У Geekbench 6 багатоядерний результат Ultra 7 (10764) на 54% вищий, ніж у Ryzen 3 (6980), що дає значну перевагу в багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність Ultra 7 за Passmark (3855) на 6% вища, ніж у Ryzen 3 (3648), що впливає на швидкість роботи більшості додатків.
  • AMD Ryzen 3 8440U вийшов на 9 місяців раніше (грудень 2023 проти вересня 2024), тому Ultra 7 базується на новішій архітектурі.
  • У тесті File compression Intel Ultra 7 показує 941.7 MB/sec, тоді як AMD Ryzen 3 — лише 146.3 MBytes/sec, що робить Ultra 7 значно швидшим при роботі з архівами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 9089

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec Немає даних
Clang compilation 69.4 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 295.2 pages/sec Немає даних
Background blur 48.8 images/sec Немає даних
Photo processing 110.1 images/sec Немає даних
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 6980

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 37.5 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 17.7M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 146.3 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 685 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 11.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 12805

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 4 2
Частота 2.2 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 3
Потоковий 4 6
Частота 2.2 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 740M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 1,28 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи AMD Ryzen 3 8440U?

Intel Core Ultra 7 258V має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку (34 бали проти 31), тому він ліпше підходить для ігор, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 7 258V?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або виконуєте багатозадачні обчислення. Ultra 7 випереджає Ryzen 3 на 44% у багатопотокових тестах, що суттєво пришвидшує роботу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії та тепловиділенням. Різниця в продуктивності не впливає на автономність.

Для яких завдань підійде AMD Ryzen 3 8440U?

Ryzen 3 8440U — хороший вибір для офісних програм, веб-серфінгу, перегляду відео та легких редакторів. Він дешевший, але все ще здатний впоратися з базовими завданнями без затримок.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 258V має невелику перевагу в інтегрованій графіці (34 бали проти 31), що може дати кілька додаткових кадрів у нетребувальних іграх або при роботі з графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.