Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 5 3600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та AMD Ryzen 5 3600 (2019) — два процесори різних поколінь, які представляють сучасні енергоефективні рішення та перевірену часом продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в одно- та багатопотокових тестах, енергоспоживанні та інтегрованій графіці, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V випереджає AMD Ryzen 5 3600 за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 одноядерний: 1819 проти 1298) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для сучасних ноутбуків і завдань, чутливих до тактової частоти. Однак Ryzen 5 3600, попри старший вік, демонструє конкурентоспроможну багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 9501 проти 10081), що може бути достатньо для бюджетних збірок. Загалом, Ultra 7 258V — це крок вперед у технологіях, а Ryzen 5 3600 залишається гідним варіантом для економних користувачів.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 258V значно швидший (Cinebench R23: 1819 проти 1299 у Ryzen 5 3600), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 258V показує вищий результат у Cinebench R23 (10081 проти 9501), але різниця не така велика, як в одноядерних тестах.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий високий показник (100), але Ultra 7 258V використовує новішу архітектуру, що забезпечує кращу продуктивність на ват.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 7 258V має кращу вбудовану графіку (34 проти 25), що важливо для систем без дискретної відеокарти.
  • Вік та платформа: Ryzen 5 3600 (2019) підтримує старіший сокет AM4, тоді як Ultra 7 258V (2024) потребує новітньої платформи Intel.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1298
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 9501

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 660.6 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 59 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 146 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 207.8 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 143.3 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 37 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 54.2 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 1662
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 7249

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 48.8 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 28.7 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 108M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 14 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 220.1 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 1159 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 14.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 2567
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 17748

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 5 3600
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 258V має вищу однопотокову продуктивність, що критично для більшості ігор. Однак Ryzen 5 3600 також непоганий, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи варто купувати Ryzen 5 3600 у 2024 році?

Так, якщо у вас обмежений бюджет і ви будуєте ПК на платформі AM4. Він все ще справляється з більшістю завдань, але поступається новішим моделям в одноядерній швидкості.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 258V завдяки новішій архітектурі забезпечує вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні.

Чи підтримує Intel Core Ultra 7 258V DDR5?

Так, нові процесори Intel Core Ultra 200V підтримують пам'ять DDR5, що забезпечує вищу пропускну здатність порівняно з DDR4 у Ryzen 5 3600.

Який процесор краще для роботи з відео?

Intel Core Ultra 7 258V показує кращі результати в бенчмарках, як-от Geekbench 6 (багатоядерний: 10764 проти 7249), що робить його більш продуктивним для відеомонтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.