Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та AMD Ryzen 5 3600XT — це два процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2024 році й орієнтований на ультрабуки з високою енергоефективністю, другий — класичний настільний чип 2020 року, відомий своєю багатопотоковою потужністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: продуктивність в одно- та багатоядерних тестах, енергоспоживання, інтегровану графіку та актуальність для сучасних завдань.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V випереджає AMD Ryzen 5 3600XT за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 одноядерний: 1819 проти 1321) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Однак Ryzen 5 3600XT має вищу багатопотокову потужність у деяких сценаріях (наприклад, Clang compilation: 69.4 проти 60.2 Klines/sec) і доступний за нижчою ціною на вторинному ринку. Якщо вам потрібна мобільність і свіжа архітектура — обирайте Intel, для бюджетного настільного ПК з акцентом на багатозадачність — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 258V значно швидший в одноядерних тестах: Cinebench R23 (1819 проти 1321) та Geekbench 6 (2668 проти 1821).
  • AMD Ryzen 5 3600XT має вищу продуктивність у компіляції коду (Clang: 69.4 проти 60.2 Klines/sec) та обробці PDF (211.2 проти 299.9 Mpixels/sec).
  • Intel лідирує в енергоефективності (100 балів проти 100, але з новішою архітектурою), що критично для мобільних пристроїв.
  • Ryzen 5 3600XT виграє у швидкості стиснення файлів (941.7 MB/sec проти 738.4 MB/sec).
  • Intel Core Ultra 7 258V має кращу інтегровану графіку (34 бали проти 27), що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 9696

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 7613

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 18641

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 95 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core Ultra 7 258V має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що забезпечує більшу плавність у нетребувальних іграх. Для важких ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 3600XT у 2024 році?

Так, для бюджетного настільного ПК або апгрейду старішої системи. Він досі справляється з багатозадачністю та компіляцією, але поступається новим чипам в одноядерній швидкості.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 7 258V створений для мобільних пристроїв і має значно нижче енергоспоживання завдяки новітній архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори за багатопотоковою продуктивністю?

Так, у деяких завданнях, як-от стиснення файлів (941.7 MB/sec в Intel проти 738.4 в AMD), Intel випереджає, але в компіляції коду AMD показує кращі результати.

Який процесор краще підходить для роботи з фото та відео?

Intel Core Ultra 7 258V швидше обробляє фото (110.1 images/sec проти 57.4) та фон (48.8 images/sec проти 37.2), тому він кращий для легкого редагування.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.