Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 5 8600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та AMD Ryzen 5 8600G — це два сучасні процесори, що вийшли у 2024 році. Перший орієнтований на ультрабуки та енергоефективні системи, другий — на потужні APU з інтегрованою графікою для ігор та робочих станцій. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8600G випереджає Intel Core Ultra 7 258V у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 13628 проти 10081) та інтегрованій графіці (39 проти 34 балів), що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти та ресурсомістких завдань. Однак Intel демонструє вищу енергоефективність (100 балів) і трохи кращу однопотокову продуктивність у деяких тестах (наприклад, Passmark одноядерний: 3855 проти 3888). Якщо вам потрібен компактний та енергоощадний ноутбук — обирайте Intel Ultra 7 258V. Для максимальної продуктивності в настільному ПК або потужному ноутбуці — AMD Ryzen 5 8600G.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 8600G значно перевершує Intel Core Ultra 7 258V у багатоядерних завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 13628 проти 10081, Geekbench 6 багатоядерний — 12463 проти 10764.
  • Intel Core Ultra 7 258V має вищий показник енергоефективності (100 балів), що робить його привабливішим для тонких та легких ноутбуків.
  • Інтегрована графіка AMD Ryzen 5 8600G оцінюється вище (39 проти 34 балів), що забезпечує кращу продуктивність в іграх без дискретної відеокарти.
  • У тестах на компресію файлів та компіляцію Clang AMD Ryzen 5 8600G демонструє суттєву перевагу: 1270 MB/s проти 941.7 MB/s та 85.2 Klines/s проти 69.4 Klines/s відповідно.
  • Intel Core Ultra 7 258V вийшов пізніше (вересень 2024) порівняно з AMD Ryzen 5 8600G (січень 2024), що може впливати на підтримку нових технологій та сумісність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1782
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 13628

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1270 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 85.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 269.9 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 330.3 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 284 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 60.9 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 109.2 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2727
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 12463

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 78 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 48.1 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 98M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 17.4 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 295.9 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 1487 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 22.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3888
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 25394

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 43x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 760M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 2,87 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 5 8600G
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи AMD Ryzen 5 8600G?

AMD Ryzen 5 8600G має вищий бал інтегрованої графіки (39 проти 34) та кращу багатопотокову продуктивність, тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Однак Intel Core Ultra 7 258V традиційно орієнтований на ультрабуки, де енергоспоживання критичне.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 258V для роботи з відео та фото?

Так, Intel Core Ultra 7 258V добре справляється з однопотоковими завданнями та має високу швидкість обробки PDF (299.9 Mpixels/s) і фото (110.1 images/s), що робить його хорошим вибором для творчих завдань на ноутбуці.

Який процесор кращий для багатозадачності та компіляції?

AMD Ryzen 5 8600G значно потужніший у багатоядерних тестах, таких як Clang compilation (85.2 Klines/s проти 69.4 Klines/s), тому він краще підходить для компіляції коду, рендерингу та інших ресурсомістких завдань.

Який процесор вийшов пізніше і чи має це значення?

Intel Core Ultra 7 258V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 5 8600G — у січні 2024 року. Новіший процесор може мати кращу підтримку нових технологій, але AMD все одно випереджає за продуктивністю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.