Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 5 8645HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та AMD Ryzen 5 8645HS — два сучасні процесори для продуктивних ноутбуків, випущені у 2023-2024 роках. Перший належить до лінійки Intel Core Ultra з акцентом на енергоефективність та однопотокову швидкість, другий — до серії AMD Ryzen 5 з потужною багатоядерною архітектурою Zen 4. Обидва отримали однаковий загальний рейтинг 57 балів, але їхні сильні сторони суттєво різняться. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності в бенчмарках, ігровій продуктивності та енергоспоживанні, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант для ваших задач.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V виграє в однопотокових тестах (Geekbench 6 Single: 2668 проти 2457) та енергоефективності, що робить його ідеальним для легких завдань і роботи з браузером. Натомість AMD Ryzen 5 8645HS демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 Multi: 13061 проти 10081) і кращу швидкість у ресурсомістких завданнях, як-от компіляція коду або стиснення файлів. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у багатозадачності та професійних додатках — обирайте AMD. Для тривалої автономної роботи та повсякденних сценаріїв краще підійде Intel.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 258V має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 Single — 2668 проти 2457 у AMD, що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • AMD Ryzen 5 8645HS значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 Multi — 13061 проти 10081, що важливо для рендерингу та компіляції.
  • У тесті File compression AMD випереджає Intel (1080 MB/s проти 941.7 MB/s), що свідчить про кращу роботу з архівами.
  • Intel лідирує в обробці веб-сторінок (HTML 5 Browser: 275.5 pages/s проти 201.2), що робить його швидшим у браузері.
  • AMD виграє в Ray tracing (16.8 Mpixels/s проти 14.3) та Background blur, що може бути корисним для графічних задач.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1730
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 13061

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1080 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 75.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 201.2 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 259.3 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 253.3 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 52.8 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 77.3 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 16.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2457
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 10296

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 74.5 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 45.9 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 73M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 31.6M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 271.1 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 1051 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 20.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3698
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 22753

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 43x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 760M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 2,66 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 5 8645HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи AMD Ryzen 5 8645HS?

Intel Core Ultra 7 258V має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 Single: 2668), що дає перевагу в більшості ігор. Однак AMD Ryzen 5 8645HS може бути кращим у багатопотокових сценах завдяки вищому багатоядерному результату.

У чому різниця в енергоефективності між Intel Core Ultra 7 258V та AMD Ryzen 5 8645HS?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів, але Intel Core Ultra 7 258V зазвичай споживає менше енергії в легких завданнях, що подовжує автономність ноутбука.

Який процесор швидше працює з відео та фото?

Intel Core Ultra 7 258V краще обробляє фото (110.1 images/s проти 77.3), тоді як AMD Ryzen 5 8645HS швидший у рендерингу та Ray tracing (16.8 Mpixels/s проти 14.3). Вибір залежить від типу задач.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 8645HS для роботи з кодом?

Так, AMD Ryzen 5 8645HS демонструє вищу продуктивність у Clang compilation (75.4 Klines/s проти 69.4), що робить його кращим вибором для компіляції та багатопотокових завдань розробника.

Який процесор випущено пізніше і чи це впливає на вибір?

Intel Core Ultra 7 258V випущено у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 5 8645HS — у грудні 2023-го. Новіший Intel пропонує свіжішу архітектуру, але AMD залишається конкурентоспроможним у багатопотоковості.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.