Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 7 3700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та AMD Ryzen 7 3700X — це процесори різних поколінь, які представляють два підходи до продуктивності. Перший вийшов у 2024 році, орієнтований на енергоефективність та однопотокову швидкість. Другий — перевірений восьмиядерник 2019 року, який досі тримає планку в багатопотокових завданнях. Розберімо, який із них краще впорається з вашими задачами.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2668 проти 1640) та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для ноутбуків і повсякденних завдань. Натомість AMD Ryzen 7 3700X показує вищі результати в багатопотокових бенчмарках (Cinebench R23 багатоядерний: 12195 проти 10081) завдяки більшій кількості ядер. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та рендеринг — обирайте Ryzen. Для ігор та роботи з високою частотою — Intel.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 258V значно швидший завдяки новішій архітектурі (Geekbench 6 одноядерний: 2668 проти 1640).
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 3700X має більше ядер (8 проти 8, але з вищими частотами в багатоядерних тестах), тому виграє в Cinebench R23 багатоядерному (12195 проти 10081).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Intel Ultra 7 258V споживає менше енергії завдяки техпроцесу Intel 4.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 7 258V оснащений новітньою вбудованою графікою, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та мультимедіа (34 бали проти 30).
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 258V (вересень 2024) значно новіший за AMD Ryzen 7 3700X (липень 2019), що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1345
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 12195

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 673.4 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 77.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 162.9 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 151.6 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 38.1 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 54.1 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 1640
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 8393

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 66.6 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 102M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 32.3M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 19 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 296.6 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 1187 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 2660
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 22543

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Немає даних
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 7 3700X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи AMD Ryzen 7 3700X?

Intel Core Ultra 7 258V краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний: 3855 проти 2660) та новішій архітектурі, що важливо для більшості сучасних ігор.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 3700X у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна багатопотокова продуктивність для рендерингу, компіляції або відеомонтажу. Він досі конкурентоспроможний у цих завданнях, але поступається новішим моделям в одноядерних тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 7 258V використовує сучасніший техпроцес, що забезпечує менше тепловиділення та довший час автономної роботи в ноутбуках.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Intel Core Ultra 7 258V підтримує DDR5 та LPDDR5x, тоді як AMD Ryzen 7 3700X працює з DDR4. Це впливає на швидкість роботи в пам'яткоємних завданнях.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Для фотообробки Intel Ultra 7 258V швидший (110.1 images/sec проти 54.1). Для відеорендерингу AMD Ryzen 7 3700X може бути кращим завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Ray tracing: 18.8 Mpixels/sec проти 14.3).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.