Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 7 8845HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та AMD Ryzen 7 8845HS — два потужні процесори для ноутбуків, випущені в 2023-2024 роках. Перший належить до серії Intel Core Ultra з акцентом на енергоефективність, тоді як другий — це представник лінійки AMD Ryzen 7040 з високою багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 8845HS випереджає Intel Core Ultra 7 258V у багатопотокових завданнях завдяки вищим результатам у Cinebench R23 (багатоядерний) та Geekbench 6. Він також пропонує кращу інтегровану графіку та швидше стиснення файлів. Натомість Intel Core Ultra 7 258V демонструє дещо вищу однопотокову продуктивність у Passmark та Geekbench, а також однакову з AMD енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність або робота з відео, обирайте Ryzen 7 8845HS. Для легких ноутбуків з акцентом на автономність підійде Intel Core Ultra 7 258V.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 8845HS має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) — 16232 проти 10081 у Intel, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Intel Core Ultra 7 258V трохи випереджає в однопотокових тестах: Geekbench 6 (одноядерний) — 2668 проти 2641, що дає невелику перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • AMD лідирує в інтегрованій графіці: рейтинг 42 проти 34, що підтверджується вищими показниками в Ray tracing (22.5 Mpixels/sec проти 14.3) та Background blur.
  • Швидкість стиснення файлів у AMD на 43% вища (1350 MB/sec проти 941.7), що важливо для архівації та роботи з великими даними.
  • Intel Core Ultra 7 258V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 7 8845HS — у грудні 2023, що робить Intel новішим рішенням із потенційно кращою підтримкою сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1775
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 16232

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1350 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 102.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 263.3 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 390.3 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 274.7 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 58.5 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 101.8 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 22.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2641
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 13261

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 100.3 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 60.9 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 88M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 40.5M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 20.9 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 352.9 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 1356 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 26.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3778
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 28913

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 780M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 4,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 7 8845HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи AMD Ryzen 7 8845HS?

AMD Ryzen 7 8845HS має кращу інтегровану графіку та вищу багатопотокову продуктивність, що робить його більш придатним для ігор без дискретної відеокарти. Intel Core Ultra 7 258V трохи швидший в однопотокових завданнях, але різниця незначна.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Вибір залежить від конкретної моделі ноутбука та налаштувань TDP.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 258V для відеомонтажу?

Так, але AMD Ryzen 7 8845HS кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 16232 проти 10081) та швидшому рендерингу PDF (390.3 Mpixels/sec проти 299.9).

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core Ultra 7 258V має невелику перевагу в однопотокових тестах: Geekbench 6 (одноядерний) 2668 проти 2641 та Passmark CPU (одноядерний) 3855 проти 3778. Різниця мінімальна для повсякденних завдань.

Який процесор вибрати для роботи з програмуванням?

AMD Ryzen 7 8845HS кращий для компіляції коду (Clang compilation 102.3 Klines/sec проти 69.4) та багатозадачності, тоді як Intel Core Ultra 7 258V може бути ефективнішим у текстових завданнях (Text processing 295.2 pages/sec проти 274.7).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.