Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та AMD Ryzen 9 3900XT — це два процесори різних поколінь і архітектур. Перший вийшов у 2024 році та орієнтований на енергоефективність і сучасні технології, тоді як другий, представлений у 2020-му, робить ставку на багатоядерну продуктивність. Порівняємо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V виграє в однопотокових завданнях та енергоефективності завдяки новішій архітектурі, що робить його ідеальним для повсякденного використання та компактних систем. AMD Ryzen 9 3900XT, навпаки, значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 18404 проти 10081), що робить його кращим вибором для рендерингу, відеомонтажу та інших ресурсоємних завдань. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності — обирайте Ryzen, якщо ж важливі енергоефективність та одноядерна швидкість — Ultra 7.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 258V значно випереджає AMD Ryzen 9 3900XT у тестах Cinebench R23 (1819 проти 1354) та Geekbench 6 (2668 проти 1680), що забезпечує швидшу роботу в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 3900XT має перевагу завдяки 12 ядрам та 24 потокам, демонструючи вищі результати в Cinebench R23 багатоядерному (18404 проти 10081) та Passmark CPU багатоядерному (32670 проти 19539).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Ultra 7 258V, будучи новішим, споживає менше енергії в реальних сценаріях, що робить його кращим для ноутбуків та компактних ПК.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 3900XT має трохи вищий рейтинг інтегрованої графіки (41 проти 34), що може бути корисним у системах без дискретної відеокарти, хоча обидва поступаються сучасним рішенням.
  • Дата виходу та технології: Intel Core Ultra 7 258V вийшов у 2024 році та підтримує новітні інтерфейси (PCIe 5.0, DDR5), тоді як AMD Ryzen 9 3900XT (2020) обмежений PCIe 4.0 та DDR4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 18404

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 217.5 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 335.3 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 143.6 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 74.9 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 26.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 10907

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 32670

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 2.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи AMD Ryzen 9 3900XT?

Intel Core Ultra 7 258V кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності, що критично для більшості сучасних ігор. AMD Ryzen 9 3900XT може бути корисним у стратегіях та симуляторах, які використовують багато ядер.

Який процесор вигідніший для роботи з відео та 3D-рендерингом?

AMD Ryzen 9 3900XT значно потужніший у багатопотокових завданнях, тому краще підходить для рендерингу, відеомонтажу та компіляції. Intel Ultra 7 258V поступається, але споживає менше енергії.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 7 258V замість AMD Ryzen 9 3900XT у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна сучасна платформа з підтримкою DDR5 та PCIe 5.0, а також висока енергоефективність. Якщо ж головне — багатоядерна продуктивність, Ryzen 9 3900XT залишається сильним варіантом.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 3900XT має трохи вищий рейтинг інтегрованої графіки (41 проти 34), але обидва процесори не призначені для ігор без дискретної відеокарти. Для простих завдань вистачить будь-якого.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Intel Core Ultra 7 258V, будучи новішим, споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим для ноутбуків та міні-ПК.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.