Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 9 5900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та AMD Ryzen 9 5900X — це процесори різних поколінь та архітектур. Перший вийшов у 2024 році та орієнтований на енергоефективність і однопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 9 5900X (2020) — потужний 12-ядерний чип для багатопотокових завдань. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V виграє в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1819 проти 1568) та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для ноутбуків і завдань, де важлива швидкість одного ядра. Натомість AMD Ryzen 9 5900X значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 20634 проти 10081), що ідеально для рендерингу, компіляції та відеомонтажу. Якщо вам потрібна мобільність і свіжа архітектура — обирайте Intel. Для максимальної продуктивності в робочих станціях — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 258V випереджає Ryzen 9 5900X у Cinebench R23 (1819 проти 1568) та Geekbench 6 (2668 проти 2263), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 5900X вдвічі потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (20634 проти 10081) та Passmark (39115 проти 19539) завдяки 12 ядрам і 24 потокам.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100, але Intel Core Ultra 7 258V (2024) базується на новішому техпроцесі, що забезпечує менше тепловиділення для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5900X має вищий бал (50 проти 34), що свідчить про кращу вбудовану графіку, хоча для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Intel швидший у фотообробці (110.1 проти 85.1 зображень/с) та браузерних тестах (275.5 проти 217.8 сторінок/с), тоді як AMD лідирує в компіляції (126 проти 69.4 Klines/с) та рейтресингу (31.5 проти 14.3 Mpixels/с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1568
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 20634

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 126 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 217.8 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 362 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 232 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 38.7 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 31.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2263
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 12701

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 142.3 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 77.7 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 256M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 51.8M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 31.2 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 501.3 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 2008 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 33.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3469
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 39115

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 2.2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 9 5900X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи AMD Ryzen 9 5900X?

Intel Core Ultra 7 258V має вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23: 1819 проти 1568), що важливо для більшості ігор. Однак AMD Ryzen 9 5900X може бути кращим у багатопотокових іграх та стримінгу завдяки 12 ядрам.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 258V для рендерингу та відеомонтажу?

Так, але він поступається Ryzen 9 5900X у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 10081 проти 20634). Для професійного рендерингу краще обрати AMD.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 258V (2024) використовує новіший техпроцес, що робить його більш придатним для тонких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 5900X у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність за розумну ціну. Він досі конкурентний у рендерингу, компіляції та важливих робочих задачах, хоча поступається новішим моделям в одноядерних тестах.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

AMD Ryzen 9 5900X значно швидший у Clang compilation (126 Klines/с проти 69.4 Klines/с), що робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення та компіляції великих проєктів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.