Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V і AMD Ryzen 9 7845HX — два потужних процесори для ноутбуків, але вони орієнтовані на різні сценарії. Ultra 7 258V (2024) — це новітній чип Intel з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 9 7845HX (2023) — флагманський мобільний процесор AMD, що пропонує виняткову багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розберемо їхні ключові відмінності, результати тестів і допоможемо визначити, який варіант краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX значно випереджає Intel Core Ultra 7 258V у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 26647 проти 10081, а Geekbench 6 багатоядерний — 15129 проти 10764. Він також демонструє вищу однопотокову продуктивність (1871 проти 1819 у Cinebench) та кращу інтегровану графіку. Однак Ultra 7 258V виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим показником, але новіша архітектура Intel споживає менше енергії в легких сценаріях). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, кодування чи ігор — обирайте Ryzen 9 7845HX. Для повсякденних завдань і тривалої роботи від батареї Ultra 7 258V буде практичнішим.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7845HX майже в 2,6 рази швидший у Cinebench R23 багатоядерному (26647 проти 10081) і вдвічі швидший у Passmark багатоядерному (45644 проти 19539).
  • Однопотокова продуктивність: AMD випереджає Intel у Geekbench 6 одноядерному (2927 проти 2668) та Cinebench R23 одноядерному (1871 проти 1819), хоча різниця не така разюча.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7845HX має вищий бал за інтегровану графіку (58 проти 34), що дає перевагу в легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Ultra 7 258V (2024) використовує новішу архітектуру, що забезпечує менше енергоспоживання в простої та легких навантаженнях.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 258V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 9 7845HX — у січні 2023 року, що робить Intel більш свіжим рішенням з потенційно кращою підтримкою нових технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 26647

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 15129

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 45644

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 2.2 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-75 Вт
Сокет FCBGA-2833 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 610M
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи AMD Ryzen 9 7845HX?

AMD Ryzen 9 7845HX має вищу однопотокову продуктивність і кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо без дискретної відеокарти. Однак з потужною відеокартою різниця може бути менш помітною.

Який процесор енергоефективніший для ноутбука?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 258V (2024) побудований на новішій архітектурі, що забезпечує менше споживання енергії в легких сценаріях, тому він краще підходить для тривалої роботи від батареї.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 258V для роботи з відео та 3D?

Для рендерингу та багатопотокових завдань AMD Ryzen 9 7845HX значно потужніший (Cinebench R23 багатоядерний 26647 проти 10081). Intel підійде для легкого монтажу, але для професійної роботи краще обрати AMD.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7845HX має вищий бал за інтегровану графіку (58 проти 34), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Який процесор вигідніше купити в 2024 році?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи та ігор — обирайте AMD Ryzen 9 7845HX. Якщо важливі енергоефективність, свіжіша архітектура та робота від батареї — Intel Core Ultra 7 258V буде практичнішим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.