Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та AMD Ryzen 9 7900 (2023) — це два сучасні процесори, які пропонують різний баланс продуктивності та енергоефективності. Ultra 7 258V створений для тонких ноутбуків, де важлива автономність, тоді як Ryzen 9 7900 — потужний настільний CPU для робочих станцій. Давайте порівняємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно випереджає Intel Core Ultra 7 258V у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 24444 проти 10081, Geekbench 6 багатоядерний — 17401 проти 10764. Він також демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2947 проти 2668) та кращу інтегровану графіку. Однак Ultra 7 258V має вищий бал енергоефективності (100) та новішу архітектуру, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи компіляції — обирайте Ryzen 9 7900. Для ультрабуків з акцентом на автономність — Intel Core Ultra 7 258V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7900 має більш ніж удвічі вищий результат у Cinebench R23 (24444 проти 10081) та Passmark (48844 проти 19539).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 лідирує в Geekbench 6 (2947 проти 2668) та Cinebench R23 (1959 проти 1819).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Ultra 7 258V споживає значно менше енергії, що робить його кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7900 отримує 62 бали проти 34 у Intel, що свідчить про помітно кращу вбудовану графіку.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 258V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 9 7900 — у січні 2023 року, що робить Intel новішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 24444

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 17401

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 2.2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи AMD Ryzen 9 7900?

AMD Ryzen 9 7900 має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 7 258V для роботи з відеомонтажем?

Для відеомонтажу важлива багатопотокова продуктивність, де Ryzen 9 7900 значно сильніший. Ultra 7 258V підійде для легкого монтажу на ноутбуці.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але Intel Core Ultra 7 258V споживає менше енергії завдяки архітектурі для мобільних пристроїв.

Чи можна порівнювати ці процесори для збірки ПК?

Так, але враховуйте, що Ultra 7 258V призначений для ноутбуків, а Ryzen 9 7900 — для настільних ПК. Для стаціонарного ПК краще обрати AMD.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

AMD Ryzen 9 7900 значно швидший: Clang compilation 149.9 Klines/sec проти 69.4 Klines/sec у Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.