Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen 9 8945HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та AMD Ryzen 9 8945HS — два потужні процесори для ноутбуків, що належать до різних архітектурних поколінь. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у грудні 2023-го. Обидва демонструють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою. Розберімося, який з них краще підійде для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 8945HS виграє в багатопотокових завданнях завдяки більшій кількості ядер і високим показникам Cinebench R23 (багатоядерний) та Geekbench 6 (багатоядерний). Він також має кращу інтегровану графіку. Натомість Intel Core Ultra 7 258V пропонує трохи вищу однопотокову продуктивність в окремих тестах (Geekbench 6 одноядерний) та швидшу роботу з HTML5. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність — обирайте AMD, якщо важлива енергоефективність і сучасність — Intel.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 8945HS значно перевершує Intel Core Ultra 7 258V у багатопотоковій продуктивності: Cinebench R23 багатоядерний — 17079 проти 10081, а Geekbench 6 багатоядерний — 13316 проти 10764.
  • Intel Core Ultra 7 258V має трохи вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (2668 проти 2616), що свідчить про кращу оптимізацію однопотокових завдань.
  • AMD лідирує в інтегрованій графіці (42 проти 34 балів), що підтверджується вищими показниками в Ray tracing (24.3 проти 14.3 Mpixels/sec) та Background blur (65.6 проти 48.8 images/sec).
  • Intel випереджає AMD у тесті HTML5 Browser (275.5 проти 253.8 pages/sec), що може бути корисним для веб-розробки та роботи з браузером.
  • AMD Ryzen 9 8945HS демонструє кращу продуктивність у файловому стисненні (1220 проти 941.7 MB/sec) та компіляції Clang (110.8 проти 69.4 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 17079

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1220 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 110.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 253.8 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 399.1 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 288.7 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 65.6 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 102.8 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 24.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2616
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 13316

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 102.8 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 62.6 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 40.7M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 353.2 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 1404 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 26.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3877
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 29463

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 40x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 780M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 4,3 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen 9 8945HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи AMD Ryzen 9 8945HS?

AMD Ryzen 9 8945HS має вищий бал інтегрованої графіки та кращі показники в Ray tracing, що робить його більш придатним для ігор без дискретної відеокарти. Однак для сучасних ігор обидва потребують окремого GPU.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 258V через новішу дату виходу?

Intel Core Ultra 7 258V вийшов на 9 місяців пізніше, що може означати кращу архітектуру та енергоефективність. Але AMD все ще перевершує його в багатопотоковій продуктивності, тому вибір залежить від ваших завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), що свідчить про високий рівень оптимізації. Однак Intel Core Ultra 7 258V може бути трохи економнішим у легких завданнях завдяки новішій архітектурі.

Для яких завдань краще підійде AMD Ryzen 9 8945HS?

AMD Ryzen 9 8945HS ідеальний для багатопотокових завдань: відеомонтаж, 3D-рендеринг, компіляція коду, робота з архівами. Він також добре справляється з іграми завдяки потужнішій інтегрованій графіці.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціни не вказані, але зазвичай AMD Ryzen 9 8945HS коштує дорожче через вищу багатопотокову продуктивність. Intel Core Ultra 7 258V може бути доступнішим, пропонуючи хороший баланс для повсякденних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.