Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX (2020) — це два процесори з абсолютно різними філософіями. Перший — енергоефективний мобільний чип із акцентом на однопотокову продуктивність та інтегровану графіку. Другий — потужний робочий гігант для багатопотокових завдань, що вимагає серйозного охолодження. Розберімося, який з них підійде саме вам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2668 проти 1669) та значно енергоефективніший, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків та повсякденних завдань. Натомість AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX майже вдвічі потужніший у багатопотокових сценаріях (Passmark багатоядерний: 40299 проти 19539) і краще підходить для рендерингу, компіляції та інших професійних робочих навантажень. Якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність — обирайте Intel. Якщо ж максимальна обчислювальна потужність на робочій станції — ваш вибір AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 258V значно випереджає AMD в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2668 проти 1669, Passmark одноядерний: 3855 проти 2680), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних застосунках.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX має майже вдвічі вищий багатоядерний результат Passmark (40299 проти 19539) та кращу продуктивність у компіляції (130.6 Klines/sec проти 69.4 Klines/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 258V, будучи мобільним чипом, споживає значно менше енергії, що робить його придатним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 7 258V має вищий бал за інтегровану графіку (34 проти 50), хоча AMD показує кращий результат у цьому аспекті, що може бути корисним для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та архітектура: Intel Core Ultra 7 258V вийшов у 2024 році, тоді як AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX — у 2020, що пояснює перевагу Intel у новітніх технологіях та енергоефективності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 Немає даних

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1280 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 130.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 343.7 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 358.9 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 132.2 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 46 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 102.7 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 30 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 1669
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 13635

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 132.7 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 203M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 63.9M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 38.1 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 602 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 2511 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 38.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 2680
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 40299

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 14 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Немає даних
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 4 32
Частота 2.2 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 280 Вт
Сокет FCBGA-2833 sWRX8
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 2048 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 128

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core Ultra 7 258V, завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці, буде кращим вибором для ігор, особливо в мобільному сегменті.

Чи підходить AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX для рендерингу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Passmark багатоядерний: 40299) цей процесор чудово справляється з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсоємними завданнями.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 258V споживає набагато менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати мобільний процесор із десктопним?

Так, але варто враховувати різні сценарії використання: Intel орієнтований на мобільність та енергоефективність, а AMD — на максимальну продуктивність у робочих станціях.

Який процесор кращий для текстових завдань?

Intel Core Ultra 7 258V показує вищу швидкість обробки тексту (295.2 pages/sec проти 132.2 pages/sec), тому він краще підходить для офісних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.