Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та Apple M2 Pro (2023) — це два потужні процесори, орієнтовані на різні платформи. Перший створений для сучасних ноутбуків на Windows, другий — для MacBook Pro та Mac Mini. Обидва демонструють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за архітектурою та багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Pro випереджає Intel Core Ultra 7 258V у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 13876 проти 10081) та роботі з файлами (стиснення 1630 MB/s проти 941.7 MB/s). Однак Intel виграє в одноядерних тестах (Cinebench R23 одноядерний: 1819 проти 1589) і має вищий показник енергоефективності (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність та екосистема Apple — обирайте M2 Pro. Для завдань, що вимагають високої одноядерної швидкості та гнучкості Windows, краще підійде Core Ultra 7 258V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Pro значно потужніший — Geekbench 6 багатоядерний 14489 проти 10764 у Intel, що робить його кращим для відеомонтажу та компіляції.
  • Одноядерна швидкість: Intel Core Ultra 7 258V випереджає в Cinebench R23 одноядерному (1819 проти 1589), що важливо для ігор та швидкодії в однопотокових додатках.
  • Інтегрована графіка: Apple M2 Pro має кращий показник (39 балів проти 34), що забезпечує плавнішу роботу з графікою та відео без дискретної карти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Intel вийшов пізніше (2024) та використовує новішу технологію Lunar Lake, що може давати перевагу в автономності.
  • Сумісність та екосистема: Intel працює на Windows/x86, тоді як Apple M2 Pro — виключно на macOS/ARM, що визначає вибір програмного забезпечення та ігор.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 13876

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 14489

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M2
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x Немає даних
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 30 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 600 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 1024 2432
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 6,8 терафлопс
TMUs Немає даних 152
ROPs Немає даних 76
Обчислювальні блоки Немає даних 304
TGP Немає даних 35 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи Apple M2 Pro?

Intel Core Ultra 7 258V має вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23 1819), що критично для ігор. Крім того, більшість ігор оптимізовані під Windows, тому Intel буде кращим вибором для геймерів.

Чи варто вибирати Apple M2 Pro для відеомонтажу?

Так, M2 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6 14489) та потужнішій інтегрованій графіці (39 балів). Він швидше обробляє рендеринг та експорт відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 258V базується на новішій архітектурі Lunar Lake (2024), що може забезпечити кращу автономність у ноутбуках на Windows.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю в офісних завданнях?

Так, обидва чудово справляються з офісними завданнями. Intel має невелику перевагу в одноядерних тестах (Passmark 3855 проти 4106 у M2 Pro), але різниця майже непомітна в реальному використанні.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M2 Pro значно швидший у компіляції: Clang compilation 125.3 Klines/sec проти 69.4 Klines/sec у Intel. Якщо ви розробник, M2 Pro буде продуктивнішим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.