Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та Apple M4 Max (14-Core) — два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у жовтні 2024-го. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант для ваших завдань.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає Intel Core Ultra 7 258V за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю: у Geekbench 6 багатоядерний результат на 116% вищий (23275 проти 10764), а в Cinebench R23 — на 136% (23841 проти 10081). Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але M4 Max пропонує потужнішу інтегровану графіку (63 проти 34 балів). Якщо вам потрібна максимальна швидкість у важких завданнях, обирайте Apple M4 Max. Для легших щоденних сценаріїв Intel Core Ultra 7 258V також буде добрим вибором.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має вищу однопотокову продуктивність: 98 балів проти 71 у Intel Core Ultra 7 258V.
  • Багатопотокова продуктивність M4 Max більш ніж удвічі вища: 51 бал проти 23.
  • Інтегрована графіка Apple M4 Max (32 ядра) отримала 63 бали, тоді як Intel — лише 34.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат M4 Max (23841) на 136% перевищує показник Intel (10081).
  • Apple M4 Max вийшов майже на два місяці пізніше (жовтень 2024) за Intel (вересень 2024).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 23841

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec Немає даних
Clang compilation 69.4 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 295.2 pages/sec Немає даних
Background blur 48.8 images/sec Немає даних
Photo processing 110.1 images/sec Немає даних
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 23275

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 59.7 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 194M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 22.3M Strings/sec Немає даних
Data encryption 13.9 GBytes/sec Немає даних
Data compression 185.7 MBytes/sec Немає даних
Physics 1617 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 15.4B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3855 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M4
Номер моделі 258V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 10
Потоковий 4 10
Частота 2.2 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 8 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 45x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 62 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 600 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 1024 4096
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 14,8 терафлопс
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 51 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 410 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи Apple M4 Max?

Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 34), що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх. Однак сумісність з іграми залежить від платформи: M4 Max працює на ARM, тому частина ігор може потребувати емуляції.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 258V для роботи з відео?

Так, Intel Core Ultra 7 258V впорається з базовим редагуванням відео, але для професійної роботи з 4K/8K матеріалами Apple M4 Max буде значно швидшим завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та графіці.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності — 100 балів. Вони споживають порівнянну кількість енергії відносно своєї продуктивності, тому вибір залежить від інших характеристик.

Чи підходить Apple M4 Max для ноутбуків?

Так, Apple M4 Max створений спеціально для ноутбуків (тип — для ноутбука). Він забезпечує високу продуктивність при відносно низькому енергоспоживанні, що ідеально для мобільних пристроїв.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M4 Max значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як компіляція коду. У тесті Clang compilation Intel показав 69.4 Klines/sec, але M4 Max має вищий багатоядерний результат, що вказує на кращу продуктивність у таких сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.