Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core i3 12100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та Intel Core i3 12100 (2022) — два процесори різних поколінь, що пропонують різний баланс продуктивності та енергоефективності. Ultra 7 258V належить до серії Lunar Lake із фокусом на енергоощадність, тоді як i3 12100 — це бюджетний Alder Lake із чотирма потужними ядрами. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, однопотокову та багатопотокову продуктивність, а також інтегровану графіку.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V випереджає Core i3 12100 за більшістю показників: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 2668 проти 2215), багатопотокова (Cinebench R23: 10081 проти 8061) та швидкість роботи з файлами (941.7 MB/s проти 631.3 MB/s). Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але Ultra 7 258V також пропонує кращу інтегровану графіку (34 проти 27). Якщо вам потрібна вища продуктивність у сучасних задачах — обирайте Ultra 7 258V. Для бюджетних збірок i3 12100 залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 258V має вищий показник у Geekbench 6 (2668 проти 2215) та Cinebench R23 (1819 проти 1673).
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 258V значно швидший у Cinebench R23 (10081 проти 8061) та Passmark (19539 проти 13598).
  • Робота з файлами: Ultra 7 258V демонструє вищу швидкість стиснення (941.7 MB/s проти 631.3 MB/s) та компіляції Clang (69.4 Klines/s проти 46.7 Klines/s).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 258V отримує 34 бали проти 27 у i3 12100, що дає перевагу в задачах обробки зображень та відео.
  • Дата виходу: Ultra 7 258V новіший (вересень 2024) проти i3 12100 (січень 2022), що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1673
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 8061

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 631.3 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 46.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 170.3 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 201.3 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 39.3 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 68.8 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 10.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2215
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 7427

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 40.4 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 15.4M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 158.3 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 874 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 10.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3437
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 13598

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 258V i3-12100
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 60 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 89 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,54 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core i3 12100
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Core i3 12100?

Intel Core Ultra 7 258V має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2668 проти 2215) та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо в сучасних проектах.

Чи варто купувати Intel Core i3 12100 у 2024 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений. i3 12100 все ще забезпечує хорошу продуктивність для офісних завдань та веб-серфінгу, але поступається Ultra 7 258V у багатопотокових навантаженнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно однакове при аналогічних навантаженнях.

Який процесор швидше працює з відео та фото?

Intel Core Ultra 7 258V швидше обробляє зображення (110.1 images/s проти 68.8 images/s) та фон (48.8 images/s проти 39.3 images/s), тому краще підходить для редагування медіа.

Чи підтримують ці процесори сучасні інтерфейси?

Intel Core Ultra 7 258V новіший (2024) і, ймовірно, підтримує новіші стандарти, як-от PCIe 5.0 та DDR5, тоді як i3 12100 (2022) має обмежену підтримку.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.