Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core i5 11400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та Intel Core i5 11400F — це два процесори різних поколінь, які представляють різні підходи до обчислювальної потужності. Ultra 7 258V (2024) побудований на новітній архітектурі з акцентом на енергоефективність та однопотокову продуктивність, тоді як i5 11400F (2021) — це перевірений бюджетний шестиядерник для ігрових ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V випереджає i5 11400F за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 1819 проти 1339) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для ноутбуків і завдань, чутливих до частоти. Однак у багатопотокових сценаріях i5 11400F має невелику перевагу (Cinebench R23: 10235 проти 10081), що може бути корисним для відеомонтажу або рендерингу. Якщо вам потрібна сучасна платформа з низьким енергоспоживанням і високою однопотоковою швидкістю — обирайте Ultra 7 258V. Для ігрового ПК з обмеженим бюджетом i5 11400F залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 258V значно швидший — 1819 проти 1339 балів у Cinebench R23, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: i5 11400F трохи випереджає в Cinebench R23 (10235 проти 10081), але Ultra 7 258V має вищий результат у Geekbench 6 (10764 проти 8195).
  • Енергоефективність: обидва мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 7 258V забезпечує вищу продуктивність на ват, що важливо для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 258V має кращу інтегровану графіку (рейтинг 34 проти 27), тоді як i5 11400F потребує дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: Ultra 7 258V новіший (вересень 2024) і підтримує сучасні стандарти, тоді як i5 11400F (березень 2021) сумісний з материнськими платами LGA 1200.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1339
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 10235

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 681.4 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 169.4 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 201.4 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 42.5 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 68.9 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 13.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2072
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 8195

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 34.3 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 52M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 24.2M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 10.4 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 210.6 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 846 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 2997
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 17029

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 258V i5-11400F
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 26x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core i5 11400F
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Core i5 11400F?

Intel Core Ultra 7 258V має вищу однопотокову продуктивність (1819 проти 1339 у Cinebench R23), що позитивно впливає на ігрову швидкість. Однак i5 11400F може бути вигіднішим за ціною для ігрового ПК з дискретною відеокартою.

Чи підходить Intel Core i5 11400F для відеомонтажу?

Так, i5 11400F демонструє трохи кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (10235 проти 10081), що може бути корисним для рендерингу. Але Ultra 7 258V швидше обробляє фото (110.1 проти 68.9 зображень/с).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Intel Core Ultra 7 258V забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи потрібна дискретна відеокарта для Intel Core Ultra 7 258V?

Не обов'язково: Ultra 7 258V має інтегровану графіку з рейтингом 34, що підходить для базових завдань. Для ігор або професійної роботи з графікою дискретна відеокарта все ж рекомендована.

Який процесор вигідніше купити у 2025 році?

Intel Core Ultra 7 258V пропонує сучаснішу архітектуру та вищу однопотокову швидкість, що робить його кращим вибором для нових збірок. i5 11400F може бути дешевшим на вторинному ринку, але його платформа застаріла.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.