Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core i5 13400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та Intel Core i5 13400F (2023) — два сучасні процесори Intel, які належать до різних архітектурних поколінь. Ultra 7 258V створений для ультрабуків з акцентом на енергоефективність, тоді як i5 13400F — це потужний десктопний CPU з високою багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i5 13400F виграє в багатопотокових завданнях завдяки більшій кількості ядер і потоків, що підтверджується вищими результатами в Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark CPU (багатоядерний). Натомість Intel Core Ultra 7 258V демонструє кращу однопотокову продуктивність та вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для компактних ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій — обирайте i5 13400F. Для мобільного використання та економії енергії — Ultra 7 258V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5 13400F значно випереджає Ultra 7 258V у Cinebench R23 (багатоядерний) — 15911 проти 10081, що свідчить про кращу роботу в ресурсоємних задачах.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 258V має вищі результати в Geekbench 6 (одноядерний) — 2668 проти 2409, що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Ultra 7 258V створений для мобільних пристроїв і має вищий показник енергоефективності (100), тоді як i5 13400F орієнтований на десктопи з меншою економією енергії.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 258V оснащений потужнішою інтегрованою графікою, що дозволяє запускати базові ігри та редагувати відео без дискретної відеокарти, тоді як i5 13400F не має вбудованого GPU.
  • Продуктивність у компіляції: i5 13400F показує кращі результати в Clang compilation (88.9 Klines/sec проти 69.4), що важливо для розробників програмного забезпечення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1744
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 15911

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 842.6 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 88.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 264.3 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 348.3 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 237.2 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 54.8 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 88.3 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 20.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2409
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 11321

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 80.3 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 84M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 32M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 16.7 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 314.1 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 1449 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 19.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3644
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 25179

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 258V i5-13400F
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3,4 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 20МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 148 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core i5 13400F
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Core i5 13400F?

Для ігор краще обирати Intel Core i5 13400F, оскільки він має вищу багатопотокову продуктивність і сумісний з потужними дискретними відеокартами. Ultra 7 258V може бути варіантом для легких ігор на інтегрованій графіці.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 258V для ноутбука?

Так, Ultra 7 258V чудово підходить для ультрабуків завдяки високій енергоефективності та однопотоковій продуктивності, що забезпечує тривалий час роботи від батареї та швидку роботу в повсякденних завданнях.

Який процесор має кращу продуктивність у відеомонтажі?

Intel Core i5 13400F краще справляється з відеомонтажем завдяки більшій кількості ядер і потоків, що прискорює рендеринг. Ultra 7 258V може бути достатнім для легкого редагування завдяки інтегрованій графіці.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології, як-от PCIe 5.0?

Обидва процесори підтримують PCIe 5.0, що дозволяє використовувати швидкісні SSD та відеокарти. Однак Ultra 7 258V орієнтований на мобільні платформи, а i5 13400F — на десктопні.

Який процесор дешевший: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Core i5 13400F?

Intel Core i5 13400F зазвичай дешевший, оскільки він випущений раніше і належить до масового сегменту. Ultra 7 258V є преміальним мобільним рішенням і може коштувати дорожче в складі ноутбука.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.