Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core i5 7400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та Intel Core i5 7400 (2017) — це два процесори різних поколінь, які суттєво відрізняються за продуктивністю та технологіями. Ultra 7 258V належить до новітньої серії Lunar Lake, тоді як i5-7400 — представник сьомого покоління Kaby Lake. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки сучасні моделі випереджають попередників у синтетичних тестах та реальних завданнях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V значно перевершує Intel Core i5 7400 майже за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища вдвічі (Geekbench 6: 2668 проти 1201), а багатопотокова — більш ніж утричі (Cinebench R23: 10081 проти 3380). Ultra 7 також демонструє кращу інтегровану графіку та енергоефективність. Однак i5-7400 залишається прийнятним вибором для базових офісних завдань або бюджетних збірок, якщо не потрібна висока обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 258V має майже вдвічі вищий результат у Geekbench 6 (2668 проти 1201), що забезпечує швидшу роботу в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 Ultra 7 набирає 10081 бал проти 3380 у i5-7400, що робить його втричі потужнішим для відеомонтажу, рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 258V отримав значно вищий рейтинг (34 проти 17), що дозволяє комфортно грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як i5-7400 підходить лише для базових графічних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 досягає цього на значно вищому рівні продуктивності завдяки сучасному техпроцесу.
  • Дата виходу: Ultra 7 258V вийшов у 2024 році, тоді як i5-7400 — у 2017. Різниця в 7 років означає підтримку новіших стандартів пам'яті та інтерфейсів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 928
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 3380

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 290.1 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 23.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 72.5 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 107.4 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 119.5 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 23.3 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 35.3 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 4.07 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 1201
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 3463

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 14.4 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 12.1 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 27M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 9.3M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 1.6 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 76.5 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 438 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 6.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 2083
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 5472

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2017
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Kaby Lake
Номер моделі 258V i5-7400
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V HD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel HD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1000 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,38 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2400
- DDR3L-1600
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core i5 7400
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Core i5 7400?

Intel Core Ultra 7 258V значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, тоді як i5-7400 буде вузьким місцем навіть із дискретною відеокартою.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 7400 на Intel Core Ultra 7 258V?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або сучасними іграми. Ultra 7 258V пропонує втричі вищу багатопотокову продуктивність, що суттєво прискорює рендеринг та компіляцію. Для офісних завдань різниця менш помітна.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 258V досягає цього на значно вищому рівні продуктивності. Завдяки сучасному техпроцесу він споживає менше енергії при виконанні складних завдань.

Чи підтримує Intel Core i5 7400 сучасні стандарти пам'яті?

Intel Core i5 7400 підтримує DDR4-2400, тоді як Ultra 7 258V працює з новішими стандартами, такими як LPDDR5x. Це забезпечує вищу пропускну здатність і менші затримки, що позитивно впливає на загальну продуктивність системи.

Який процесор обрати для ноутбука: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Core i5 7400?

Для сучасного ноутбука варто обирати Intel Core Ultra 7 258V завдяки кращій продуктивності, енергоефективності та підтримці новітніх технологій. i5-7400 застарів і може бути актуальним лише для дуже бюджетних моделей або специфічних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.