Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core i7 10700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та Intel Core i7 10700 (2020) — це два процесори від Intel, що належать до різних поколінь. Перший представляє новітню архітектуру Lunar Lake, орієнтовану на енергоефективність та мобільність, тоді як другий — перевірений часом настільний CPU для продуктивних ПК. Порівняємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V — значно новіший та енергоефективніший процесор, який виграє в однопотокових завданнях та має кращу інтегровану графіку. Він ідеально підходить для ультрабуків та завдань, де важлива автономність. Intel Core i7 10700, хоч і старший, пропонує більше ядер (8 проти 8 у Ultra 7, але з різною архітектурою) та може бути кращим у багатопотокових сценаріях завдяки вищій тактовій частоті. Однак загальний бал (57 проти 48) та свіжість архітектури роблять Ultra 7 258V більш перспективним вибором для сучасних завдань.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ultra 7 258V має значно вищі одноядерні результати в Cinebench R23 (1819 vs 1234) та Geekbench 6 (2668 vs 1731), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотоковість: Незважаючи на однакову кількість ядер, i7 10700 демонструє нижчі результати в багатоядерному Cinebench (8532 vs 10081) та Geekbench (7867 vs 10764), що вказує на кращу архітектуру Ultra 7.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий бал 100 за цим параметром, але Ultra 7 258V використовує менше енергії завдяки новітньому техпроцесу, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 258V має вищий бал за графіку (34 vs 26), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ultra 7 258V вийшов у 2024 році, тоді як i7 10700 — у 2020, що означає підтримку новіших технологій та інструкцій у першого.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1234
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 8532

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 563.4 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 66.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 163.3 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 259.4 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 171.3 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 36.3 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 65.7 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 13 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 1731
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 7867

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 63.3 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 31.9M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 5.6 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 255.1 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 800 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 16.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 2904
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 16384

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 258V i7-10700
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 29x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core i7 10700
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Core i7 10700?

Intel Core Ultra 7 258V краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1819 vs 1234) та кращій інтегрованій графіці. Однак для важких ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i7 10700 на Intel Core Ultra 7 258V?

Так, якщо ви хочете отримати вищу продуктивність в однопотокових завданнях, кращу енергоефективність та підтримку новітніх технологій. Ultra 7 258V значно випереджає i7 10700 у бенчмарках.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Core i7 10700?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ultra 7 258V використовує менше енергії завдяки новішому техпроцесу, що робить його кращим вибором для ноутбуків.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 258V для відеомонтажу?

Так, Ultra 7 258V добре справляється з відеомонтажем завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6 багатоядерний: 10764) та підтримці сучасних кодеків. Однак для професійної роботи рекомендується дискретна відеокарта.

Який процесор має кращу інтегровану графіку: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Core i7 10700?

Intel Core Ultra 7 258V має кращу інтегровану графіку (бал 34 vs 26), що забезпечує більш плавну роботу в легких іграх та мультимедіа без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.