Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core i7 10750H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та Intel Core i7 10750H (2020) — два процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління архітектури Intel. Перший орієнтований на енергоефективність та сучасні технології, другий — перевірений часом чіп для ігрових та робочих станцій. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V значно випереджає Core i7 10750H за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2668 проти 1512) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для ультрабуків та завдань, чутливих до часу автономної роботи. Водночас Core i7 10750H демонструє гідну багатопотокову продуктивність для свого віку, але поступається новітньому чипу в усіх ключових тестах. Якщо вам потрібен сучасний, енергоефективний процесор для повсякденних завдань та роботи з контентом — Ultra 7 258V є очевидним вибором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 258V на 55% швидший у Geekbench 6 (2668 vs 1512) та на 45% у Cinebench R23 (1819 vs 1174).
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 258V має майже вдвічі вищий результат у Geekbench 6 (10764 vs 5776) та на 38% кращий у Cinebench R23 (10081 vs 7314).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 7 258V досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 258V набирає 34 бали проти 22 у i7 10750H, що означає кращу продуктивність у базових графічних завданнях та відтворенні відео.
  • Рік випуску та технології: Ultra 7 258V (2024) підтримує новітні інтерфейси та стандарти, тоді як i7 10750H (2020) базується на старій архітектурі Comet Lake.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1174
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 7314

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 465.7 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 41.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 135 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 179.2 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 144.2 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 28.9 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 52.8 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 8.21 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 1512
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 5776

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 40.4 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 25.5 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 40M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 21.8M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 4 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 171.1 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 706 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 10.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 2655
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 11850

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 2 квітня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 258V i7-10750H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 26x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1440
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,44 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core i7 10750H
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 258V має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що дає перевагу в іграх, чутливих до частоти. Однак для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто оновлювати ноутбук з i7 10750H до Ultra 7 258V?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність в однопотокових завданнях, краща енергоефективність та триваліший час автономної роботи. Ultra 7 258V також швидше обробляє фото, відео та компілює код.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 258V досягає вищих результатів при тому ж рівні споживання, що робить його практично ефективнішим у реальних сценаріях.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Ultra 7 258V значно швидший: обробка фону (48.8 проти 28.9 зображень/с), фото (110.1 проти 52.8 зображень/с) та рендеринг PDF (299.9 проти 179.2 Мпікс/с). Він краще впорається з професійними завданнями.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Ultra 7 258V підтримує новітні стандарти DDR5 та LPDDR5x, тоді як i7 10750H обмежений DDR4. Це впливає на загальну швидкодію системи та пропускну здатність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.