Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core i7 10810U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та Intel Core i7 10810U (2020) — це два мобільних процесори Intel, які розділяє кілька поколінь. Ultra 7 258V побудований на новій архітектурі Lunar Lake, а i7 10810U належить до серії Comet Lake. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоефективність, інтегровану графіку та багатопотокові можливості, щоб допомогти вам визначити, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V значно перевершує Core i7 10810U за всіма ключовими показниками. Він демонструє майже вдвічі вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (10081 проти 4754) та Geekbench 6 (10764 проти 4402). Однопотокова продуктивність також на 70% вища, що важливо для повсякденних завдань та ігор. Крім того, Ultra 7 258V має кращу інтегровану графіку та енергоефективність, що робить його однозначним вибором для сучасних ноутбуків, якщо ви не обмежені бюджетом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 258V набирає 10081 бал у Cinebench R23, що більш ніж удвічі перевищує результат i7 10810U (4754 балів).
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 258V має 2668 балів у Geekbench 6, тоді як i7 10810U — лише 1455, що робить новий процесор значно швидшим у більшості додатків.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 258V отримав 34 бали за графіку проти 18 у i7 10810U, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відеоредагуванні.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але Ultra 7 258V досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки новішій архітектурі.
  • Дата виходу: Ultra 7 258V вийшов у 2024 році, а i7 10810U — у 2020, що пояснює значну різницю в технологіях та продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1155
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 4754

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 377.1 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 18 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 120.5 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 166.1 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 96.3 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 25.8 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 48.6 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 8.11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 1455
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 4402

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 18.8 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 30M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 13.4M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 2.7 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 103.7 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 586 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 2268
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 8107

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 13 травня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 258V i7-10810U
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 0.8-1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 8-16x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 13-25 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,44 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core i7 10810U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Core i7 10810U?

Intel Core Ultra 7 258V кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10810U у 2024 році?

Не рекомендується, оскільки i7 10810U значно поступається новішим моделям за продуктивністю. Для більшості завдань краще обрати Ultra 7 258V або аналогічний процесор.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 7 258V чи i7 10810U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Ultra 7 258V забезпечує значно вищу продуктивність на ват, що робить його ефективнішим у реальному використанні.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 258V для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (10081 бал у Cinebench R23) та хорошій інтегрованій графіці він добре справляється з відеоредагуванням та рендерингом.

Яка різниця в ціні між Intel Core Ultra 7 258V та Intel Core i7 10810U?

Ціна не вказана, але Ultra 7 258V, як новіший процесор, зазвичай коштує дорожче. Однак його вища продуктивність виправдовує різницю для більшості користувачів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.