Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core i7 11800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та Intel Core i7 11800H (2021) — два процесори різних поколінь, що змагаються у продуктивності для ноутбуків. Перший побудований на архітектурі Lunar Lake і робить ставку на енергоефективність та однопотокову швидкість, другий — перевірений восьмиядерник Tiger Lake H45, орієнтований на багатозадачність. Порівняємо їхні сильні сторони в бенчмарках, іграх та повсякденних завданнях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V випереджає Core i7 11800H в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1819 проти 1500, Geekbench 6: 2668 проти 1962) та демонструє кращу швидкість у веб-браузингу, фотообробці та стисненні файлів. Однак i7 11800H має перевагу в багатоядерних сценаріях завдяки 8 ядрам (Cinebench R23 багатоядерний: 12180 проти 10081). Якщо вам потрібна максимальна однопотокова продуктивність та енергоефективність для сучасних ультрабуків — обирайте Ultra 7 258V. Для важких робочих навантажень і багатозадачності краще підійде i7 11800H.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 258V значно швидший — 2668 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1962 у i7 11800H, що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатоядерна продуктивність: i7 11800H лідирує завдяки 8 ядрам — 12180 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 10081, що краще для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: обидва мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 7 258V (2024) зазвичай споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі, що подовжує автономність.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 258V отримує вищий бал (34 проти 30), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відео без дискретної відеокарти.
  • Бенчмарки Passmark: i7 11800H перемагає в багатоядерному тесті (20433 проти 19539), але Ultra 7 258V виграє в одноядерному (3855 проти 3073).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1500
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 12180

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 765.8 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 64.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 189.5 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 281.6 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 186.6 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 37.7 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 78.7 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 15.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 1962
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 8986

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 72.7 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 43.2 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 87M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 28.9M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 245.4 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 948 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 16.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3073
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 20433

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 11 травня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Tiger Lake
Номер моделі 258V i7-11800H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics for 11th Gen (32 EU)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 1.9-2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 19-23x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1787
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics for 11th Gen (32 EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,74 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 51,2 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core i7 11800H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ultra 7 258V чи i7 11800H?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Intel Core Ultra 7 258V має перевагу завдяки вищим одноядерним балам (Geekbench 6: 2668 проти 1962). Однак з дискретною відеокартою i7 11800H також може бути хорошим вибором.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ultra 7 258V на новішій архітектурі Lunar Lake зазвичай споживає менше енергії, що робить його кращим для ультрабуків і тривалої роботи від батареї.

Чи варто міняти i7 11800H на Ultra 7 258V?

Якщо вам потрібна вища однопотокова швидкість для ігор або повсякденних завдань — так. Але для багатозадачності та рендерингу i7 11800H залишається сильнішим завдяки 8 ядрам.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Ultra 7 258V швидше обробляє фото (110.1 images/sec проти 78.7) та веб-сторінки, але i7 11800H краще справляється з багатоядерним рендерингом (Cinebench R23: 12180 проти 10081).

Яка різниця в ціні між Ultra 7 258V та i7 11800H?

Ціна не вказана, але зазвичай новіші Ultra 7 258V коштують дорожче, ніж старі i7 11800H. Різниця залежить від конкретного ноутбука та конфігурації.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.