Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core i7 1280P

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V (2024) та Intel Core i7 1280P (2022) — два потужних мобільних процесори для ноутбуків. Перший побудований на новітній архітектурі Lunar Lake, другий — на Alder Lake. Вони пропонують різний баланс між енергоефективністю, однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V виграє в однопотоковій продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для повсякденних завдань і роботи з акумулятором. Водночас Intel Core i7 1280P демонструє кращу багатопотокову продуктивність завдяки більшій кількості ядер, що важливо для відеомонтажу, компіляції коду та інших ресурсоємних завдань. Якщо вам потрібна автономність і швидкість в одноядерних задачах — обирайте Ultra 7 258V. Якщо пріоритет — багатозадачність і робота з важким ПЗ — i7 1280P буде кращим варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 258V значно швидший у Cinebench R23 (1819 проти 1651) та Geekbench 6 (2668 проти 2325), що дає перевагу в іграх і повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: i7 1280P випереджає в Cinebench R23 (11666 проти 10081) та Passmark (20431 проти 19539), що робить його кращим для багатозадачності та рендерингу.
  • Енергоефективність: обидва мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 7 258V використовує новішу архітектуру, що забезпечує кращу автономність при меншому тепловиділенні.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 258V має вищий рейтинг (34 проти 31), що може дати невелику перевагу в легких іграх і мультимедіа.
  • Дата виходу: Ultra 7 258V — 2024 рік, i7 1280P — 2022 рік, тому перший має сучасніші технології та підтримку нових стандартів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1651
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 11666

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 711.9 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 94.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 238.3 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 294 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 235 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 47.9 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 85.7 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 20.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2325
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 10823

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 76.8 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 52 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 24.6M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 13.4 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 222.3 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 1462 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 12.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3328
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 20431

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 258V i7-1280P
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.6 ГГц
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 18x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 20-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 64 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 2,23 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core i7 1280P
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 258V має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, тому він буде кращим вибором для більшості ігор, особливо тих, що залежать від частоти ядра.

Чи варто обирати i7 1280P для роботи з відео?

Так, i7 1280P демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 та Passmark, що робить його більш придатним для рендерингу відео та компіляції коду.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Ultra 7 258V на новішій архітектурі Lunar Lake забезпечує кращу автономність при меншому енергоспоживанні в реальних сценаріях.

Чи сумісні ці процесори з однаковими материнськими платами?

Ні, Ultra 7 258V використовує сокет BGA 2833 (Lunar Lake), а i7 1280P — BGA 1744 (Alder Lake), тому вони не сумісні між собою.

Який процесор краще для ноутбука з тривалим часом роботи?

Intel Core Ultra 7 258V завдяки новішій архітектурі та вищій однопотоковій ефективності забезпечує кращу автономність, що робить його ідеальним для ультрабуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.