Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core i7 14650HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та Intel Core i7 14650HX — це два сучасних процесори Intel, орієнтовані на різні сегменти. Ultra 7 258V (вересень 2024) створений для тонких та енергоефективних ноутбуків, тоді як Core i7 14650HX (січень 2024) — потужне рішення для ігрових та робочих станцій. Порівняємо їх за ключовими параметрами: продуктивність, енергоспоживання та бенчмарки.

Короткий висновок. Intel Core i7 14650HX значно перевершує Ultra 7 258V у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний майже вдвічі вищий (23840 проти 10081), а Passmark багатоядерний — 36730 проти 19539. Однак Ultra 7 258V демонструє чудову енергоефективність (100 балів) і дещо кращу однопотокову продуктивність у деяких тестах. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи ігор — обирайте i7 14650HX. Для автономності та легкості — Ultra 7 258V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i7 14650HX має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (23840 проти 10081), що робить його кращим для відеомонтажу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 258V трохи поступається в Geekbench 6 одноядерному (2668 проти 2622), але виграє в Cinebench R23 одноядерному (1819 проти 1922) — різниця мінімальна.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів за цим параметром, але Ultra 7 258V споживає менше енергії завдяки архітектурі Lunar Lake.
  • Інтегрована графіка: i7 14650HX отримує 48 балів проти 34 у Ultra 7 258V, що вказує на потужніше вбудоване відеоядро.
  • Бенчмарки: i7 14650HX лідирує в усіх багатопотокових тестах (File compression, Clang compilation, Ray tracing), тоді як Ultra 7 258V показує кращі результати в Text processing (295.2 проти 263.1 стор/с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1922
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 23840

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1340 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 126.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 397 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 450.8 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 263.1 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 53.3 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 131.9 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 27.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2622
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 15279

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 128.9 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 93.3 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 169M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 46.2M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 25.7 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 440.3 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 2451 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 26.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3982
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 36730

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 258V i7-14650HX
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics (16EU)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 22x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 30МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-55 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1964
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics (16EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,82 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core i7 14650HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Intel Core i7 14650HX забезпечує вищу багатопотокову продуктивність і потужнішу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 258V для роботи з відео?

Так, але для складного рендерингу краще обрати i7 14650HX. Ultra 7 258V впорається з базовим монтажем, але його багатоядерна продуктивність значно нижча.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 258V споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі, що подовжує автономність ноутбука.

Чи варто переплачувати за Core i7 14650HX?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція, ігри) — так. Для повсякденних завдань і офісної роботи Ultra 7 258V буде достатньо.

Який процесор краще для ноутбука?

Ultra 7 258V краще підходить для тонких і легких ноутбуків з акцентом на автономність, а i7 14650HX — для потужних ігрових або робочих станцій.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.