Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core i9 12900KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та Intel Core i9 12900KF — два процесори різних поколінь, які представляють різні підходи до продуктивності. Перший — це енергоефективний чип 2024 року з інтегрованою графікою, другий — потужний флагман 2021 року без відеоядра, але з високою багатоядерною продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 12900KF значно випереджає Core Ultra 7 258V у багатоядерних завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 27341 проти 10081, а Passmark багатоядерний — 41125 проти 19539. Він кращий для відеомонтажу, рендерингу та інтенсивних обчислень. Однак Core Ultra 7 258V виграє в енергоефективності (однаковий показник 100) та має інтегровану графіку, що робить його привабливим для компактних ПК та офісних завдань. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність — обирайте i9 12900KF, для енергоощадних систем — Ultra 7 258V.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: i9 12900KF майже в 2.7 рази потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (27341 проти 10081), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність: обидва процесори близькі — Geekbench 6 одноядерний 2686 у i9 проти 2668 у Ultra 7, але i9 трохи швидший у Passmark одноядерному (4162 проти 3855).
  • Енергоефективність: Core Ultra 7 258V має однаковий з i9 показник 100, але завдяки новішій архітектурі Lunar Lake споживає менше енергії, що важливо для ноутбуків та компактних ПК.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 258V має вбудоване відеоядро (оцінка 34), тоді як i9 12900KF — це версія без графіки, тому потребує дискретної відеокарти.
  • Рік випуску та цільова аудиторія: Ultra 7 258V (2024) орієнтований на енергоефективні системи, а i9 12900KF (2021) — на максимальну продуктивність у настільних ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 27341

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 141 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 363.2 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 475.6 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 274.8 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 66.8 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 138.5 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 33.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2686
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 16140

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 138.9 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 105.8 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 144M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 57.3M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 29.6 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 539.5 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 2116 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 33.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 4162
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 41125

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 27 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 258V i9-12900KF
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 14 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 30МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 241 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core i9 12900KF
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи i9 12900KF?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, і тут обидва процесори близькі. Однак i9 12900KF має вищий Passmark одноядерний (4162) і більше ядер, що дає перевагу в сучасних іграх. Ultra 7 258V може бути цікавим для ігор на інтегрованій графіці, але для серйозного геймінгу краще обрати i9 з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i9 12900KF у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатоядерна продуктивність за розумну ціну. Він досі конкурентоспроможний у рендерингу, відеомонтажі та компіляції. Однак він споживає більше енергії та не має інтегрованої графіки, тому потребує окремої відеокарти.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 7 258V чи i9 12900KF?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності 100, але Core Ultra 7 258V побудований на новішій архітектурі Lunar Lake, що забезпечує нижче енергоспоживання в реальних сценаріях. Він кращий для ноутбуків та компактних ПК.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 258V для відеомонтажу?

Для легкого відеомонтажу Ultra 7 258V підійде завдяки інтегрованій графіці та сучасним інструкціям, але він значно поступається i9 12900KF у багатоядерних завданнях. Якщо ви працюєте з 4K відео або складними проектами, краще обрати i9.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Core Ultra 7 258V має інтегровану графіку з оцінкою 34, тоді як i9 12900KF взагалі не має відеоядра. Для перегляду відео, офісних завдань або легких ігор без дискретної карти Ultra 7 є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.