Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Core Ultra 9 185H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та Intel Core Ultra 9 185H — два сучасні процесори від Intel, які належать до різних лінійок і орієнтовані на різні сценарії використання. Core Ultra 7 258V вийшов у вересні 2024 року, тоді як Core Ultra 9 185H дебютував у грудні 2023-го. Обидва чипи пропонують високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та графічними можливостями. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, результати тестів і допоможемо визначити, який процесор підійде саме вам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H — беззаперечний лідер у багатопотокових завданнях: його показники в Cinebench R23 (багатоядерний) майже вдвічі вищі (18420 проти 10081), а Passmark CPU (багатоядерний) сягає 29412 проти 19539. Він також швидший у компіляції, стисненні файлів та рендерингу. Натомість Core Ultra 7 258V демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний — 2668 проти 2446) і трохи вищий результат у Passmark одноядерному (3855 проти 3707). Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та робота з важким контентом — обирайте Core Ultra 9 185H. Для легших завдань, де важлива швидкість одного ядра та енергоефективність, підійде Core Ultra 7 258V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 9 185H значно випереджає Core Ultra 7 258V у Cinebench R23 багатоядерному (18420 проти 10081) та Geekbench 6 багатоядерному (13613 проти 10764).
  • Однопотокова продуктивність: Core Ultra 7 258V трохи швидший у Geekbench 6 одноядерному (2668 проти 2446) та Passmark одноядерному (3855 проти 3707).
  • Графіка та рендеринг: Core Ultra 9 185H має кращу інтегровану графіку (score 40 проти 34) і вищу швидкість рейтрейсингу (23.3 Mpixels/sec проти 14.3).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний показник енергоефективності (100), що свідчить про оптимізацію споживання енергії.
  • Дата виходу: Core Ultra 7 258V новіший (вересень 2024), тоді як Core Ultra 9 185H вийшов у грудні 2023 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1809
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 18420

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 1270 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 102.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 342.7 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 389.7 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 245.1 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 45.2 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 131.5 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2446
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 13613

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 99.6 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 124M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 38.3M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 20 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 342 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 1996 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 20.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3707
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 29412

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 14 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Meteor Lake
Номер моделі 258V 185H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Arc Graphics (8-Cores)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 10
Потоковий 4 10
Частота 2.2 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 22
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 23x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-65 Вт
Сокет FCBGA-2833 FCBGA-2049
Критична температура 100°C 110°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 115 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Arc Graphics (8-Cores)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2350 МГц
Шейдерні блоки 1024 1024
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 4,81 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 28 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
Макс. розмір 32 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Core Ultra 9 185H
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Core Ultra 7 258V чи Core Ultra 9 185H?

Core Ultra 9 185H має кращу інтегровану графіку та вищу багатопотокову продуктивність, що може забезпечити більш плавний ігровий досвід у вимогливих іграх. Core Ultra 7 258V трохи швидший в одноядерних завданнях, що також важливо для ігор.

Чи варто вибирати Core Ultra 7 258V для роботи з відео та 3D?

Для роботи з відео та 3D краще підійде Core Ultra 9 185H, оскільки він значно швидший у багатопотокових тестах (Cinebench, рендеринг) та має вищу продуктивність інтегрованої графіки.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), тому вони приблизно однаково оптимізовані за споживанням енергії. Різниця в продуктивності не впливає на цей параметр.

Чи підходить Core Ultra 7 258V для ноутбуків з пасивним охолодженням?

Core Ultra 7 258V має нижче енергоспоживання порівняно з Core Ultra 9 185H, що робить його більш придатним для тонких та легких ноутбуків, де важливе ефективне охолодження.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Core Ultra 9 185H значно швидший у компіляції (102.8 Klines/sec проти 69.4 Klines/sec) та стисненні файлів, тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.