Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Processor 300

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та Intel Processor 300 — два процесори від Intel, які належать до різних поколінь і сегментів. Перший вийшов у вересні 2024 року, має 8 ядер із архітектурою Lunar Lake, тоді як другий — це бюджетний 2-ядерний чип 2023 року. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V значно випереджає Intel Processor 300 за більшістю показників. Він пропонує в 2-2.5 рази вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 10081 проти 4588), кращу однопотокову роботу (Geekbench 6: 2668 проти 2154) та потужнішу інтегровану графіку. Processor 300 може бути прийнятним для базових офісних завдань, але для ігор, рендерингу чи роботи з великими файлами Ultra 7 258V є однозначним лідером.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 258V набирає 10081 бал у Cinebench R23, що більш ніж удвічі перевищує результат 4588 у Processor 300.
  • Однопотокова продуктивність: Geekbench 6 показує 2668 проти 2154 — перевага Ultra 7 становить близько 24%.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 258V забезпечує 48.8 images/sec у Background blur проти 22.3, що робить його кращим для легких ігор та графічних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 7 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Дата виходу: Ultra 7 258V новіший (вересень 2024), тоді як Processor 300 з'явився в жовтні 2023 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1470
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 4588

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 407.2 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 25.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 90.6 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 115.5 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 217.4 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 22.3 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 45 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 5.78 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 2154
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 4431

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 20.2 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 15.7 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 35M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 4 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 78.1 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 547 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 5.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 3235
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 7160

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 17 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 258V 300
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 2
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 46 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Processor 300
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Processor 300?

Intel Core Ultra 7 258V значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує більш плавний геймплей у сучасних іграх.

Чи варто купувати Intel Processor 300 у 2024 році?

Intel Processor 300 підійде лише для базових офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Для більш вимогливих сценаріїв краще обрати Ultra 7 258V.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ultra 7 258V пропонує значно вищу продуктивність, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 258V для рендерингу та монтажу відео?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (10081 бал у Cinebench R23) Ultra 7 258V добре справляється з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсомісткими завданнями.

Який процесор обрати для ноутбука з обмеженим бюджетом?

Якщо бюджет дуже обмежений і завдання не вимагають високої продуктивності, Intel Processor 300 може бути варіантом. Однак за невелику доплату Ultra 7 258V забезпечить набагато кращий досвід роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.