Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 258V vs Intel Processor N200

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 258V та Intel Processor N200 — два процесори від Intel, які належать до різних сегментів. Перший — це потужне рішення для ультрабуків 2024 року з акцентом на високу однопотокову та багатопотокову продуктивність. Другий — бюджетний чип 2023 року, створений для базових завдань і максимальної енергоефективності. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності між ними, спираючись на бенчмарки та технічні характеристики.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 258V значно випереджає Intel Processor N200 за всіма показниками продуктивності: одноядерний тест Cinebench R23 у нього майже вдвічі вищий (1819 проти 930), а багатоядерний — більш ніж утричі (10081 проти 3010). Також Ultra 7 демонструє кращу інтегровану графіку (34 бали проти 15) і вищу швидкість обробки даних. Однак обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), що робить N200 привабливим для бюджетних пристроїв. Якщо вам потрібна продуктивність для роботи або ігор — обирайте Ultra 7 258V. Для простих завдань і економії — N200.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 258V має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 2668 проти 903 у N200, що впливає на швидкість запуску програм та відгук системи.
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 7 майже в 4 рази вища: Geekbench 6 (багатоядерний) — 10764 проти 2747, що критично для відеомонтажу, компіляції та багатозадачності.
  • Інтегрована графіка Ultra 7 258V вдвічі потужніша (34 бали проти 15), що дозволяє комфортно працювати з графікою та легкими іграми, тоді як N200 підходить лише для базових завдань.
  • Швидкість обробки файлів: Ultra 7 стискає дані зі швидкістю 941.7 MB/sec проти 321.5 MB/sec у N200, що прискорює роботу з архівами та великими документами.
  • Дата виходу: Ultra 7 258V вийшов у вересні 2024 року, а N200 — у січні 2023 року, що пояснює технологічний розрив та різницю в архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 10081 3010

GeekBench v6

File compression 941.7 MB/sec 321.5 MB/sec
Clang compilation 69.4 Klines/sec 13.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 275.5 pages/sec 72.5 pages/sec
PDF Renderer 299.9 Mpixels/sec 82.8 Mpixels/sec
Text processing 295.2 pages/sec 98.7 pages/sec
Background blur 48.8 images/sec 12.5 images/sec
Photo processing 110.1 images/sec 25.9 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 3.53 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2668 903
Geekbench 6 (багатоядерний) 10764 2747

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 17.5 GOps/sec
Floating point math 59.7 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 194M Primes/sec 21M Primes/sec
Random string sorting 22.3M Strings/sec 6.8M Strings/sec
Data encryption 13.9 GBytes/sec 3.8 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 52.8 MBytes/sec
Physics 1617 Frames/sec 383 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 2.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3855 1904
Passmark CPU (багатоядерний) 19539 5126

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 258V N200
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics (32 EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 6 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics (32 EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,38 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 32 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 258V Сайт Intel Processor N200
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 258V чи Intel Processor N200?

Intel Core Ultra 7 258V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (34 бали проти 15) і вищій продуктивності. Він здатен запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як N200 підходить лише для дуже старих або простих ігор.

Чи підходить Intel Processor N200 для роботи в офісних програмах?

Так, N200 справляється з базовими офісними завданнями: текст, таблиці, браузер. Однак при багатозадачності (багато вкладок, великі документи) він може помітно поступатися Ultra 7 258V.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Однак Ultra 7 258V пропонує набагато вищу продуктивність при тому ж рівні споживання.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 7 258V замість Intel Processor N200?

Так, якщо ви потребуєте високої продуктивності для роботи, творчих завдань або ігор. N200 — бюджетний варіант для простих сценаріїв використання, де швидкість не критична.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 7 258V значно кращий: його багатоядерна продуктивність (Cinebench R23 — 10081) утричі вища, ніж у N200 (3010), що прискорює рендеринг та експорт відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.