Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265K vs AMD Ryzen 5 7500F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265K та AMD Ryzen 5 7500F — два сучасні процесори, які пропонують високу продуктивність у різних сценаріях. Перший вийшов у жовтні 2024 року, другий — у липні 2023-го. Обидва мають відмінну енергоефективність (100 балів), але суттєво відрізняються за одно- та багатопотоковою швидкістю. Який з них краще впорається з вашими завданнями — розбираємо в детальному порівнянні.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265K випереджає AMD Ryzen 5 7500F за більшістю бенчмарків: однопотокова продуктивність на 14% вища, багатопотокова — майже вдвічі. Він також швидше обробляє зображення, рендеринг та компіляцію коду. Якщо ваш бюджет дозволяє, Ultra 7 265K стане потужнішим вибором для ресурсоємних завдань. Ryzen 5 7500F, у свою чергу, є більш доступним варіантом з гідною продуктивністю для ігор та повсякденної роботи.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 265K має значно вищий показник (55 балів проти 29), що підтверджується тестами Cinebench R23 (36309 проти 13809).
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 265K перевершує Ryzen 5 7500F на 14 балів (86 проти 72), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Швидкість компіляції та рендерингу: Intel обробляє 201.1 Klines/sec (Clang) проти 95 Klines/sec у AMD, а Ray tracing — 42.2 Mpixels/sec проти 20.4.
  • Обробка зображень та PDF: Ultra 7 265K демонструє 167.2 images/sec (фото) та 615.6 Mpixels/sec (PDF) проти 108.3 та 348.4 відповідно.
  • Дата виходу та свіжість: Intel Core Ultra 7 265K новіший (жовтень 2024) порівняно з AMD Ryzen 5 7500F (липень 2023), що може вплинути на підтримку нових технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2304 1819
Cinebench R23 (багатоядерний) 36309 13809

GeekBench v6

File compression 1580 MB/sec 1530 MB/sec
Clang compilation 201.1 Klines/sec 95 Klines/sec
HTML 5 Browser 475.1 pages/sec 300.3 pages/sec
PDF Renderer 615.6 Mpixels/sec 348.4 Mpixels/sec
Text processing 350.8 pages/sec 295.5 pages/sec
Background blur 76.9 images/sec 43.4 images/sec
Photo processing 167.2 images/sec 108.3 images/sec
Ray tracing 42.2 Mpixels/sec 20.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3157 2766
Geekbench 6 (багатоядерний) 21377 13306

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 23 липня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 265K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.9 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 37x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,5 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265K Сайт AMD Ryzen 5 7500F
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 28

PassMark

Integer math Немає даних 80.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 47.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 202M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 34.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 308.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1828 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3845
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26950

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 265K чи AMD Ryzen 5 7500F?

Intel Core Ultra 7 265K має вищу однопотокову продуктивність (86 балів проти 72), що забезпечує кращу частоту кадрів у більшості ігор. Однак Ryzen 5 7500F також гідний варіант для ігор за нижчою ціною.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 7 265K?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду — Ultra 7 265K майже вдвічі швидший у багатопотокових завданнях. Для звичайних офісних задач достатньо Ryzen 5 7500F.

У яких завданнях AMD Ryzen 5 7500F програє Intel?

Ryzen 5 7500F поступається в багатопотокових тестах (Cinebench R23: 13809 проти 36309), рендерингу, компіляції та обробці зображень. Він також має нижчу швидкість у PDF-рендерингу та текстових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Тому за цим параметром вони рівні, хоча фактичне енергоспоживання може відрізнятися залежно від навантаження.

Чи підходять ці процесори для робочих станцій?

Intel Core Ultra 7 265K краще підходить для робочих станцій завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Ryzen 5 7500F можна використовувати для легших завдань, але він менш ефективний у важких обчисленнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.