Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265K vs AMD Ryzen 7 6800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265K та AMD Ryzen 7 6800H — це два потужні процесори, які належать до різних поколінь. Intel Ultra 7 265K вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Ryzen 7 6800H дебютував на початку 2022-го. Обидва чипи орієнтовані на продуктивні ноутбуки, але мають суттєві відмінності в архітектурі, енергоспоживанні та швидкодії. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, результати тестів і сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265K значно випереджає AMD Ryzen 7 6800H за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат Intel (36309) майже в 2,5 рази вищий, ніж у AMD (14716). Geekbench 6 також підтверджує перевагу Intel — 3157 проти 1891 в одноядерному тесті. Водночас обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що свідчить про хорошу оптимізацію. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія для складних завдань, Intel Ultra 7 265K — кращий вибір. Для бюджетніших збірок або менш вимогливих сценаріїв Ryzen 7 6800H залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Ultra 7 265K має значно вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний 2304 проти 1556, багатоядерний 36309 проти 14716) та Geekbench 6 (3157 vs 1891 одноядерний, 21377 vs 9712 багатоядерний).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, що вказує на однаково високий рівень оптимізації споживання енергії.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 7 265K має вищий бал за інтегровану графіку (38 проти 33), що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях.
  • Дата виходу: Intel Ultra 7 265K вийшов у жовтні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 7 6800H — у січні 2022 року, що робить Intel більш сучасним рішенням.
  • Багатопотоковість: Intel Ultra 7 265K демонструє значно кращу багатопотокову продуктивність (55 балів проти 24), що важливо для рендерингу, компіляції та інших ресурсоємних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2304 1556
Cinebench R23 (багатоядерний) 36309 14716

GeekBench v6

File compression 1580 MB/sec 944.9 MB/sec
Clang compilation 201.1 Klines/sec 68.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 475.1 pages/sec 196.3 pages/sec
PDF Renderer 615.6 Mpixels/sec 295.8 Mpixels/sec
Text processing 350.8 pages/sec 194.5 pages/sec
Background blur 76.9 images/sec 46 images/sec
Photo processing 167.2 images/sec 84.4 images/sec
Ray tracing 42.2 Mpixels/sec 17.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3157 1891
Geekbench 6 (багатоядерний) 21377 9712

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 265K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 32x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 45 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 FP7
Критична температура 105°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) AMD Radeon 680M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 64 12
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 3,38 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265K Сайт AMD Ryzen 7 6800H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

PassMark

Integer math Немає даних 87.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 48.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 58M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 31.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 298.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1058 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3246
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 23417

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 265K чи AMD Ryzen 7 6800H?

Intel Core Ultra 7 265K забезпечує вищу однопотокову продуктивність (86 балів проти 56), що критично для ігор. Він також має потужнішу інтегровану графіку, тому краще підходить для ігрових сценаріїв.

Чи варто оновлюватися з AMD Ryzen 7 6800H на Intel Core Ultra 7 265K?

Так, якщо ви працюєте з важкими завданнями, як-от відеомонтаж або 3D-рендеринг. Intel Ultra 7 265K має майже вдвічі вищу багатопотокову продуктивність (55 проти 24 балів), що значно прискорить роботу.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Однак Intel Ultra 7 265K може вимагати кращого охолодження через вищу продуктивність.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 7 265K значно швидше обробляє зображення (167,2 images/sec проти 84,4) та рендеринг (42,2 Mpixels/sec проти 17,9), тому він кращий для професійних завдань.

Чи підходить AMD Ryzen 7 6800H для сучасних завдань у 2025 році?

Так, Ryzen 7 6800H все ще актуальний для більшості повсякденних завдань, офісних програм та ігор середнього рівня. Однак для вимогливих сценаріїв Intel Ultra 7 265K буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.