Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265K vs Intel Celeron N5100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265K та Intel Celeron N5100 — це два абсолютно різних процесори від одного виробника. Перший належить до флагманської лінійки Arrow Lake 2024 року, тоді як другий — це бюджетний чіп для базових завдань, випущений у 2021 році. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: від синтетичних тестів до реальної продуктивності в іграх та робочих сценаріях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265K значно перевершує Celeron N5100 за всіма показниками продуктивності. Різниця в багатоядерному Cinebench R23 сягає понад 20 разів на користь Ultra 7, а в одноядерному — більш ніж утричі. Якщо вам потрібен процесор для ігор, відеомонтажу чи складних обчислень, вибір очевидний — Core Ultra 7 265K. Celeron N5100 підійде хіба що для офісних програм, веб-серфінгу або як енергоефективне рішення для неттопів.

Основні відмінності

  • Core Ultra 7 265K демонструє в 3,3 рази вищу одноядерну продуктивність у Geekbench 6 (3157 проти 485) та в 18,6 разів вищу багатоядерну (21377 проти 1151).
  • У Cinebench R23 різниця ще більша: одноядерний тест — 2304 проти 690, багатоядерний — 36309 проти 1796 на користь Ultra 7.
  • Core Ultra 7 265K обробляє файли зі швидкістю 1580 MB/сек, тоді як Celeron N5100 — лише 152,3 MB/сек, що в 10 разів повільніше.
  • У тесті Clang compilation Ultra 7 видає 201,1 Klines/сек, а Celeron — лише 10,9 Klines/сек, що робить перший у 18 разів швидшим для компіляції коду.
  • Інтегрована графіка Core Ultra 7 265K також значно потужніша: обробка фону (76,9 images/сек) проти 3,28 images/сек у Celeron N5100.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2304 690
Cinebench R23 (багатоядерний) 36309 1796

GeekBench v6

File compression 1580 MB/sec 152.3 MB/sec
Clang compilation 201.1 Klines/sec 10.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 475.1 pages/sec 42.9 pages/sec
PDF Renderer 615.6 Mpixels/sec 54.4 Mpixels/sec
Text processing 350.8 pages/sec 91.6 pages/sec
Background blur 76.9 images/sec 3.28 images/sec
Photo processing 167.2 images/sec 6.23 images/sec
Ray tracing 42.2 Mpixels/sec 1.86 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3157 485
Geekbench 6 (багатоядерний) 21377 1151

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 11 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Jasper Lake
Номер моделі 265K N5100
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 3.9 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 4
Кількість потоків 20 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 11x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 384 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 6 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 BGA-1338
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц 800 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 16 12
ROPs 8 6
Обчислювальні блоки 64 24
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,31 терафлопс
TGP Немає даних 6-10 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-2933
- LPDDR4x-2933
Макс. розмір 192 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265K Сайт Intel Celeron N5100
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 8

PassMark

Integer math Немає даних 11.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 7.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 12M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 5.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 41.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 246 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 1.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 1391
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 3316

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 265K значно потужніший за Celeron N5100. Різниця в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 3157 проти 485) робить Ultra 7 ідеальним для сучасних ігор, тоді як Celeron N5100 не справляється навіть з базовими ігровими завданнями.

Чи варто купувати Celeron N5100 у 2024 році?

Celeron N5100 підходить лише для дуже простих завдань: офісні програми, веб-серфінг, перегляд відео. Для роботи з важкими додатками або іграми він не придатний. Якщо бюджет обмежений, краще розглянути сучасніші бюджетні моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності 100 балів за даними порівняння. Однак Core Ultra 7 265K досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його набагато ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Чи можна використовувати Celeron N5100 для відеомонтажу?

Ні, Celeron N5100 не підходить для відеомонтажу. Його багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 (1796 балів) у 20 разів нижча, ніж у Core Ultra 7 265K, що робить роботу з відео практично неможливою.

Який процесор краще для компіляції коду?

Intel Core Ultra 7 265K у 18 разів швидший за Celeron N5100 у тесті Clang compilation (201,1 Klines/сек проти 10,9 Klines/сек). Для розробників вибір однозначний — Ultra 7 забезпечує значно швидшу компіляцію.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.