Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265K vs Intel Core i3 13100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265K та Intel Core i3 13100 — це два процесори від Intel, що належать до різних лінійок і орієнтовані на різні завдання. Ultra 7 265K, випущений у жовтні 2024 року, пропонує значно вищу багатопотокову продуктивність завдяки архітектурі Arrow Lake, тоді як i3 13100 (січень 2023) є бюджетним рішенням на базі Raptor Lake. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265K значно перевершує Core i3 13100 в усіх аспектах продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний показує 36309 балів проти 8636. Він також має вищі показники в одноядерних тестах (2304 vs 1680) та кращу інтегровану графіку. Однак i3 13100 залишається більш доступним варіантом для базових завдань. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для рендерингу, компіляції чи ігор, вибір очевидний — Ultra 7 265K.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 265K має в 4,2 рази вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (36309 vs 8636), що робить його ідеальним для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Одноядерна швидкість: У Geekbench 6 одноядерний Ultra 7 265K набирає 3157 балів проти 2295 у i3 13100, що забезпечує кращу чуйність в іграх та повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 265K демонструє вищу продуктивність в графічних тестах (Ray tracing 42,2 vs 11,8 Mpixels/sec), що дозволяє комфортно працювати без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але Ultra 7 265K досягає цього при значно вищій продуктивності, що свідчить про кращу архітектуру.
  • Дата виходу та ціна: Ultra 7 265K вийшов на 9 місяців пізніше (жовтень 2024 vs січень 2023) і належить до преміум-сегменту, тоді як i3 13100 — бюджетне рішення для офісних та домашніх ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2304 1680
Cinebench R23 (багатоядерний) 36309 8636

GeekBench v6

File compression 1580 MB/sec 678.2 MB/sec
Clang compilation 201.1 Klines/sec 50.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 475.1 pages/sec 174.1 pages/sec
PDF Renderer 615.6 Mpixels/sec 219.2 Mpixels/sec
Text processing 350.8 pages/sec 230.8 pages/sec
Background blur 76.9 images/sec 41.3 images/sec
Photo processing 167.2 images/sec 78.1 images/sec
Ray tracing 42.2 Mpixels/sec 11.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3157 2295
Geekbench 6 (багатоядерний) 21377 7971

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 3 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Raptor Lake
Номер моделі 265K i3-13100
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3.9 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 4
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 34x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 60 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт 89 Вт
Сокет FCLGA-1851 LGA-1700
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 16 48
ROPs 8 24
Обчислювальні блоки 64 24
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,58 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265K Сайт Intel Core i3 13100
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

PassMark

Integer math Немає даних 40.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 31.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 52M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 15.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 7.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 158.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 859 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3381
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13427

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 265K чи Intel Core i3 13100?

Intel Core Ultra 7 265K значно краще підходить для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати Intel Core i3 13100 у 2024 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і вам потрібен процесор для базових завдань (серфінг, офіс, відео 1080p). Для ігор або роботи з важким софтом краще обрати Ultra 7 265K.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 265K досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його більш ефективним у перерахунку на виконану роботу.

Чи підійде Intel Core Ultra 7 265K для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 36309 балів) він чудово справляється з рендерингом, компіляцією та обробкою відео в 4K.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 265K має помітно кращу інтегровану графіку (Ray tracing 42,2 vs 11,8 Mpixels/sec), що дозволяє грати в легкі ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.