Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265K vs Intel Core i5 12500

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265K та Intel Core i5 12500 — два процесори різних поколінь, що представляють середній та початково-високий сегменти. Ultra 7 265K вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Core i5 12500 дебютував на початку 2022-го. Обидва належать до лінійки Intel, але суттєво відрізняються за архітектурою, кількістю ядер та продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265K значно випереджає Core i5 12500 за продуктивністю: він має вищі показники в Cinebench R23 (одноядерний 2304 проти 1810, багатоядерний 36309 проти 12528) та Geekbench 6. Це робить його кращим вибором для ресурсомістких завдань, як-от відеомонтаж, 3D-рендеринг та компіляція коду. Водночас Core i5 12500 залишається гідним варіантом для офісних завдань та ігор на середніх налаштуваннях, особливо якщо бюджет обмежений. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у багатопотокових додатках — обирайте Ultra 7 265K.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 265K демонструє на 27% вищу однопотокову продуктивність (86 балів проти 68) та на 139% вищу багатопотокову продуктивність (55 балів проти 23) за даними оцінок.
  • У Cinebench R23 багатоядерний тест Ultra 7 265K показує 36309 балів, що майже втричі більше, ніж 12528 у Core i5 12500.
  • Core i5 12500 має нижчу продуктивність у файлових операціях (795 MB/s проти 1580 MB/s) та компіляції коду (71.5 Klines/s проти 201.1 Klines/s).
  • Ultra 7 265K значно швидший у рендерингу PDF (615.6 Mpixels/s) та рейтрейсингу (42.2 Mpixels/s) порівняно з i5 12500 (263.4 та 16.5 відповідно).
  • Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 265K виграє за рахунок новішої архітектури та вищої продуктивності на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2304 1810
Cinebench R23 (багатоядерний) 36309 12528

GeekBench v6

File compression 1580 MB/sec 795 MB/sec
Clang compilation 201.1 Klines/sec 71.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 475.1 pages/sec 237.9 pages/sec
PDF Renderer 615.6 Mpixels/sec 263.4 Mpixels/sec
Text processing 350.8 pages/sec 242.7 pages/sec
Background blur 76.9 images/sec 52.4 images/sec
Photo processing 167.2 images/sec 91.2 images/sec
Ray tracing 42.2 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3157 2469
Geekbench 6 (багатоядерний) 21377 10163

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 4 січня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Alder Lake
Номер моделі 265K i5-12500
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 3.9 ГГц 3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 30x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт 117 Вт
Сокет FCLGA-1851 LGA-1700
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 512 256
TMUs 16 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 64 32
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,74 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265K Сайт Intel Core i5 12500
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

PassMark

Integer math Немає даних 61.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 48.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 75M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 240 MBytes/sec
Physics Немає даних 1197 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3687
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19911

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 265K чи Intel Core i5 12500?

Intel Core Ultra 7 265K кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний 2304 проти 1810). Це забезпечує вищі кадрові частоти в сучасних іграх, особливо на високих налаштуваннях.

Чи варто купувати Intel Core i5 12500 у 2024 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і ви використовуєте ПК для офісних завдань, веб-серфінгу або ігор на середніх налаштуваннях. Він все ще забезпечує достатню продуктивність для більшості повсякденних сценаріїв.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Intel Core Ultra 7 265K забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Для яких завдань підходить Intel Core Ultra 7 265K?

Ultra 7 265K ідеальний для відеомонтажу, 3D-рендерингу, компіляції коду, наукових розрахунків та інших багатопотокових завдань. Він також чудово справляється з іграми та стрімингом.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 265K має вищий рейтинг інтегрованої графіки (38 балів проти 32), що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях та відтворенні відео без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.