Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265K vs Intel Core i5 1345U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265K і Intel Core i5 1345U — два представники різних лінійок «синіх» процесорів. Перший — десктопна новинка 2024 року з акцентом на максимальну обчислювальну потужність, другий — мобільний чип 2023 року, створений для тонких ноутбуків. Порівняємо їх за ключовими бенчмарками, енергоефективністю та реальними сценаріями використання, щоб зрозуміти, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265K значно випереджає Core i5 1345U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 36309 проти 8198) та швидкістю компіляції коду. Він також демонструє кращі результати в однопотокових тестах (Geekbench 6 одноядерний: 3157 проти 2371). Однак Core i5 1345U має однакову з лідером енергоефективність (100 балів), що робить його ідеальним для автономних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій — обирайте Ultra 7 265K. Для мобільності та повсякденних завдань на ноутбуці — i5 1345U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 265K у 4,4 раза швидший за i5 1345U в Cinebench R23 (36309 проти 8198 балів).
  • Однопотокова швидкість: Geekbench 6 одноядерний — 3157 у Ultra 7 проти 2371 у i5, що дає приріст близько 33%.
  • Компіляція та архівування: Ultra 7 265K компілює код у 3,2 раза швидше (201,1 проти 61,9 Klines/sec) та стискає файли зі швидкістю 1580 MB/sec проти 513,6 MB/sec.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 265K випереджає i5 1345U в обробці зображень (167,2 проти 63,5 images/sec) та трасуванні променів (42,2 проти 14 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальні 100 балів, але Ultra 7 265K досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2304 1773
Cinebench R23 (багатоядерний) 36309 8198

GeekBench v6

File compression 1580 MB/sec 513.6 MB/sec
Clang compilation 201.1 Klines/sec 61.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 475.1 pages/sec 127.2 pages/sec
PDF Renderer 615.6 Mpixels/sec 213.1 Mpixels/sec
Text processing 350.8 pages/sec 228.9 pages/sec
Background blur 76.9 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 167.2 images/sec 63.5 images/sec
Ray tracing 42.2 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3157 2371
Geekbench 6 (багатоядерний) 21377 7735

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Raptor Lake
Номер моделі 265K i5-1345U
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 8 2
Потоковий 8 4
Частота 3.9 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 12 8
Потоковий 12 8
Частота 3.3 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 20 10
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 16x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 12-15 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт 55 Вт
Сокет FCLGA-1851 BGA-1744
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 512 640
TMUs 16 40
ROPs 8 20
Обчислювальні блоки 64 80
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 1,6 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265K Сайт Intel Core i5 1345U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

PassMark

Integer math Немає даних 54.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 36.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 54M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 19M Strings/sec
Data encryption Немає даних 10.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 166 MBytes/sec
Physics Немає даних 890 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 9.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3510
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 15091

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ultra 7 265K чи i5 1345U?

Intel Core Ultra 7 265K значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3157 проти 2371) та кращій інтегрованій графіці, що забезпечує вищий FPS у більшості ігор.

Чи підходить Core i5 1345U для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Його продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 8198) достатня для монтажу 1080p, однак Ultra 7 265K (36309 балів) впорається з 4K-контентом значно швидше.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Ultra 7 265K забезпечує набагато вищу продуктивність на одиницю енергії, що робить його вигіднішим для стаціонарних ПК.

Чи варто міняти ноутбук з i5 1345U на десктоп з Ultra 7 265K?

Якщо вам потрібна максимальна швидкість у компіляції, рендерингу чи архівуванні — так. Ultra 7 265K у 4 рази швидший у багатопотокових завданнях. Для офісних задач різниця несуттєва.

Який процесор краще для програмування?

Ultra 7 265K значно швидший: компіляція Clang у 3,2 раза швидше (201,1 проти 61,9 Klines/sec). Для великих проєктів це суттєво скорочує час збірки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.