Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265K vs Intel Core i7 9700T

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265K та Intel Core i7 9700T — це два процесори від Intel, що належать до різних поколінь. Ultra 7 265K вийшов у жовтні 2024 року та пропонує сучасну архітектуру, тоді як i7 9700T дебютував у 2019 році як енергоефективне рішення для компактних систем. Порівняємо їхні характеристики, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265K значно перевершує i7 9700T за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. У Geekbench 6 одноядерний результат Ultra 7 265K (3157) майже вдвічі вищий за i7 9700T (1428), а багатоядерний (21377) — майже вчетверо. Ultra 7 також демонструє кращу швидкість у компресії файлів, рендерингу та обробці зображень. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для сучасних завдань, вибір очевидний — Ultra 7 265K. i7 9700T може бути цікавий лише для дуже бюджетних збірок або систем з низьким енергоспоживанням.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 265K має 86 балів проти 35 у i7 9700T, що забезпечує значно вищу швидкість в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 265K набирає 55 балів, тоді як i7 9700T — лише 17, що робить перший набагато кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 265K має 38 балів проти 20 у i7 9700T, що дає змогу комфортніше працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ultra 7 265K вийшов у 2024 році, а i7 9700T — у 2019, що пояснює значну різницю в архітектурі та технологіях.
  • Бенчмарки: У Geekbench 6 багатоядерний результат Ultra 7 265K (21377) майже в 4 рази вищий за i7 9700T (5524), а швидкість компресії файлів — у 3,3 раза.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2304 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 36309 Немає даних

GeekBench v6

File compression 1580 MB/sec 477.3 MB/sec
Clang compilation 201.1 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 475.1 pages/sec 133.8 pages/sec
PDF Renderer 615.6 Mpixels/sec 177 Mpixels/sec
Text processing 350.8 pages/sec 133.6 pages/sec
Background blur 76.9 images/sec 31.3 images/sec
Photo processing 167.2 images/sec 54.9 images/sec
Ray tracing 42.2 Mpixels/sec 7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3157 1428
Geekbench 6 (багатоядерний) 21377 5524

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 23 квітня 2019
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Coffee Lake
Номер моделі 265K i7-9700T
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 3.9 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 8
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 39x 20x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 35 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 LGA-1151
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 16 24
ROPs 8 3
Обчислювальні блоки 64 24
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,46 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-2666
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265K Сайт Intel Core i7 9700T
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 31.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 27.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 42M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 18.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 3.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 146.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 689 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2439
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 10768

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 265K значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (86 проти 35 балів) та сучасній архітектурі. i7 9700T може бути недостатнім для вимогливих ігор.

Чи варто купувати Intel Core i7 9700T у 2025 році?

i7 9700T застарілий: його продуктивність у Geekbench 6 (одноядерний 1428) значно нижча за сучасні моделі. Рекомендуємо розглянути Ultra 7 265K або інші процесори 2024 року.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають 100 балів за енергоефективність, але Ultra 7 265K забезпечує набагато вищу продуктивність на ват завдяки новішій архітектурі.

Чи можна використовувати Intel Core i7 9700T для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Його багатопотокова продуктивність (17 балів) значно нижча за Ultra 7 265K (55 балів), тому рендеринг буде повільнішим.

Який процесор краще для роботи з великими файлами?

Intel Core Ultra 7 265K: швидкість компресії файлів 1580 MB/sec проти 477.3 MB/sec у i7 9700T, що робить його втричі швидшим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.