Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265K vs Intel Core i9 13900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265K та Intel Core i9 13900 — два потужних процесори від Intel, які належать до різних поколінь. Перший вийшов у жовтні 2024 року, другий — на початку 2023-го. Обидва орієнтовані на продуктивні завдання, але мають різні архітектури та підходи до енергоефективності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265K пропонує вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний — 2304 проти 2191) та кращу енергоефективність, що робить його чудовим вибором для ігор та завдань, чутливих до частоти. Натомість Intel Core i9 13900 має перевагу в багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний — 38496 проти 36309) і демонструє вищі результати в Passmark. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність, i9 13900 — кращий варіант, але для більшості сучасних задач Ultra 7 265K буде більш збалансованим.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 265K вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Intel Core i9 13900 — у січні 2023 року, що робить Ultra 7 представником новішого покоління.
  • Однопотокова продуктивність вища у Core Ultra 7 265K: Geekbench 6 одноядерний — 3157 проти 2797, Cinebench R23 одноядерний — 2304 проти 2191.
  • Багатопотокова продуктивність краща у Core i9 13900: Cinebench R23 багатоядерний — 38496 проти 36309, Passmark багатоядерний — 47001 (дані Passmark для i9 13900).
  • У завданнях обробки файлів та зображень Ultra 7 265K швидший: File compression — 1580 MB/sec проти 1280 MB/sec, Photo processing — 167.2 images/sec проти 134.2 images/sec.
  • Інтегрована графіка оцінюється вище у Core i9 13900 (60 балів проти 38), що може бути важливо для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2304 2191
Cinebench R23 (багатоядерний) 36309 38496

GeekBench v6

File compression 1580 MB/sec 1280 MB/sec
Clang compilation 201.1 Klines/sec 181.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 475.1 pages/sec 392.6 pages/sec
PDF Renderer 615.6 Mpixels/sec 466.4 Mpixels/sec
Text processing 350.8 pages/sec 283.3 pages/sec
Background blur 76.9 images/sec 64.4 images/sec
Photo processing 167.2 images/sec 134.2 images/sec
Ray tracing 42.2 Mpixels/sec 41.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3157 2797
Geekbench 6 (багатоядерний) 21377 17643

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 жовтня 2024 3 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Raptor Lake
Номер моделі 265K i9-13900
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.9 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 12 16
Потоковий 12 16
Частота 3.3 ГГц 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 20 24
Кількість потоків 20 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 20x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 36 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт 219 Вт
Сокет FCLGA-1851 LGA-1700
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1650 МГц
Шейдерні блоки 512 256
TMUs 16 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 64 32
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,84 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265K Сайт Intel Core i9 13900
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

PassMark

Integer math Немає даних 181.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 124.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 193M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 66.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 36.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 595 MBytes/sec
Physics Немає даних 2563 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 33.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4327
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 47001

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 265K чи Intel Core i9 13900?

Intel Core Ultra 7 265K має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Він показує кращі результати в одноядерних тестах, тому для ігор він є більш вдалим вибором.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i9 13900 на Intel Core Ultra 7 265K?

Якщо ви працюєте з багатопотоковими завданнями (рендеринг, компіляція), i9 13900 може бути кращим. Для ігор та повсякденних завдань Ultra 7 265K запропонує вищу швидкодію та енергоефективність.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що свідчить про їхню високу ефективність. Однак новіша архітектура Ultra 7 265K може забезпечувати краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.

Який процесор швидше обробляє файли та зображення?

Intel Core Ultra 7 265K демонструє вищу швидкість у File compression (1580 MB/sec) та Photo processing (167.2 images/sec), що робить його кращим для роботи з великими файлами та графікою.

Чи підтримують ці процесори однакові материнські плати?

Intel Core Ultra 7 265K використовує новий сокет LGA 1851, тоді як Intel Core i9 13900 — LGA 1700. Вони несумісні між собою, тому вибір процесора визначає необхідність нової материнської плати.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.