Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265KF vs AMD Ryzen 5 3500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265KF і AMD Ryzen 5 3500U — це процесори з різних епох та цінових сегментів. Перший — сучасний десктопний чип для потужних ПК, випущений у 2024 році, а другий — мобільний процесор 2019 року для ноутбуків початкового рівня. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265KF значно випереджає AMD Ryzen 5 3500U за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 13,5 разів вищий, а одноядерний — у 3 рази. Він створений для вимогливих завдань, таких як відеомонтаж, 3D-рендеринг та сучасні ігри. Натомість Ryzen 5 3500U — енергоефективний чип для офісних ноутбуків, який підійде для базової роботи та мультимедіа. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте Intel, якщо компактність та низьке енергоспоживання — AMD.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core Ultra 7 265KF набирає 37278 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 2760 у AMD Ryzen 5 3500U, що робить його в 13,5 разів швидшим у багатопотокових завданнях.
  • Одноядерна швидкість: У Geekbench 6 одноядерний результат Intel становить 3206 балів, тоді як AMD — лише 1044, що втричі нижче.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 5 3500U має інтегровану графіку Radeon Vega 8 (оцінка 16 балів), тоді як Intel Core Ultra 7 265KF не має вбудованого відеоядра (0 балів), тому потребує дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel вийшов у жовтні 2024 року, а AMD — у січні 2019 року, що пояснює значний розрив у технологіях та архітектурі.
  • Сфера застосування: Intel Core Ultra 7 265KF призначений для настільних ПК з високою продуктивністю, тоді як AMD Ryzen 5 3500U — мобільний процесор для тонких ноутбуків з акцентом на енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2309 765
Cinebench R23 (багатоядерний) 37278 2760

GeekBench v6

File compression 1610 MB/sec 310.7 MB/sec
Clang compilation 192.6 Klines/sec 19.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 481.8 pages/sec 71.5 pages/sec
PDF Renderer 600.3 Mpixels/sec 92 Mpixels/sec
Text processing 342.1 pages/sec 88.3 pages/sec
Background blur 96.8 images/sec 11.3 images/sec
Photo processing 172.7 images/sec 28 images/sec
Ray tracing 41.9 Mpixels/sec 4.41 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3206 1044
Geekbench 6 (багатоядерний) 21779 2880

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 6 січня 2019
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі 265KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 8 8
Частота 3.9 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 4
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 21x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 12-35 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 FP5
Критична температура 105°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-2400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265KF Сайт AMD Ryzen 5 3500U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 12

PassMark

Integer math Немає даних 25.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 12.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 15M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 11.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 6.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 95.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 370 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 3.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 1947
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6942

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,23 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 265KF чи AMD Ryzen 5 3500U?

Intel Core Ultra 7 265KF значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 3206 проти 1044) та підтримці сучасних дискретних відеокарт. AMD Ryzen 5 3500U підійде лише для казуальних ігор.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесори?

Так, але слід враховувати різне призначення: Intel Core Ultra 7 265KF — для стаціонарних ПК, AMD Ryzen 5 3500U — для ноутбуків. Вони мають різні рівні TDP та продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий показник енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 5 3500U споживає значно менше енергії (15 Вт) порівняно з Intel (125 Вт), що робить його кращим для автономних пристроїв.

Чи підійде Intel Core Ultra 7 265KF для рендерингу та відеомонтажу?

Так, завдяки 37278 балам у Cinebench R23 (багатоядерний) та високій швидкості обробки файлів (1610 MB/с) він чудово справляється з професійними завданнями.

Який процесор краще обрати для офісної роботи?

Для офісних завдань (текст, браузер, PDF) AMD Ryzen 5 3500U цілком достатньо, але Intel Core Ultra 7 265KF буде надлишковим і дорогим рішенням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.