Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265KF vs AMD Ryzen 7 4800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265KF та AMD Ryzen 7 4800U — це процесори різних поколінь та цільових сегментів. Ultra 7 265KF вийшов у жовтні 2024 року та орієнтований на настільні ПК, тоді як Ryzen 7 4800U — мобільний чип 2020 року для ноутбуків. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки нові технології Intel перевершують старі мобільні рішення AMD, та чи варто розглядати застарілий Ryzen для сучасних завдань.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265KF значно випереджає AMD Ryzen 7 4800U за всіма показниками продуктивності: одноядерна швидкість майже вдвічі вища (Geekbench 6: 3206 проти 1573), а багатоядерна — більш ніж утричі (Cinebench R23: 37278 проти 9762). Ultra 7 265KF також демонструє кращу швидкість у компресії файлів, рендерингу та обробці фото. Однак Ryzen 7 4800U має інтегровану графіку, що робить його придатним для легких ноутбуків без дискретної відеокарти. Вибір залежить від потреб: для максимальної продуктивності — Intel, для енергоефективного мобільного пристрою — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 265KF має значно вищу однопотокову продуктивність (87 балів проти 45), що критично для ігор та швидкодії в однопотокових завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 7 265KF (56 балів) майже вчетверо перевищує показник Ryzen 7 4800U (15 балів), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Ryzen 7 4800U оснащений інтегрованою графікою (25 балів), тоді як Ultra 7 265KF її не має (0 балів), тому для останнього обов'язкова дискретна відеокарта.
  • Ultra 7 265KF вийшов у 2024 році, а Ryzen 7 4800U — у 2020, що пояснює технологічний розрив: новіший процесор підтримує сучасні стандарти та має вищу енергоефективність.
  • У тесті File compression Ultra 7 265KF (1610 MB/sec) учетверо швидший за Ryzen 7 4800U (401.5 MB/sec), що важливо для роботи з архівами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2309 1235
Cinebench R23 (багатоядерний) 37278 9762

GeekBench v6

File compression 1610 MB/sec 401.5 MB/sec
Clang compilation 192.6 Klines/sec 56 Klines/sec
HTML 5 Browser 481.8 pages/sec 106 pages/sec
PDF Renderer 600.3 Mpixels/sec 182.8 Mpixels/sec
Text processing 342.1 pages/sec 132.9 pages/sec
Background blur 96.8 images/sec 28 images/sec
Photo processing 172.7 images/sec 43.8 images/sec
Ray tracing 41.9 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3206 1573
Geekbench 6 (багатоядерний) 21779 6147

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 6 січня 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі 265KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.9 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 18x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 FP6
Критична температура 105°C 105°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265KF Сайт AMD Ryzen 7 4800U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 16

PassMark

Integer math Немає даних 61.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 34 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 33M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 25.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 13.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 226.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 730 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2570
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 16689

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1750 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,79 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 265KF чи AMD Ryzen 7 4800U?

Intel Core Ultra 7 265KF значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3206 проти 1573). Однак він потребує дискретної відеокарти, тоді як Ryzen 7 4800U має вбудовану графіку для легких ігор.

Чи підходить AMD Ryzen 7 4800U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Його багатоядерна продуктивність (Cinebench R23: 9762) нижча за Ultra 7 265KF (37278), тому для складних проектів краще обрати Intel. Для базового монтажу Ryzen 7 4800U достатній.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 7 4800U — мобільний чип із TDP 15 Вт, тоді як Ultra 7 265KF — настільний із вищим енергоспоживанням. У мобільному сценарії AMD вигідніший.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 7 265KF без відеокарти?

Ні, цей процесор не має інтегрованої графіки (0 балів), тому для роботи ПК обов'язкова дискретна відеокарта. Ryzen 7 4800U з вбудованою графікою працюватиме самостійно.

Який процесор краще вибрати для збірки ПК у 2024 році?

Для нового настільного ПК однозначно Intel Core Ultra 7 265KF — він сучасніший, швидший і підтримує нові технології. Ryzen 7 4800U варто розглядати лише для апгрейду старого ноутбука або бюджетного мобільного рішення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.