Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265KF vs AMD Ryzen 7 9700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265KF та AMD Ryzen 7 9700X — це два потужні процесори 2024 року, які змагаються за звання найкращого для продуктивних ПК. Обидві моделі демонструють високі результати в однопотокових завданнях, але суттєво відрізняються в багатоядерних сценаріях. Intel пропонує вражаючу багатопотокову потужність, тоді як AMD робить акцент на енергоефективності та інтегрованій графіці. Розберімося, який CPU краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265KF виграє в багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 37278 проти 19538) та швидкості компіляції, що робить його ідеальним для відеомонтажу, рендерингу та інших ресурсомістких завдань. AMD Ryzen 7 9700X, своєю чергою, пропонує кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3331), вбудовану графіку та вищу енергоефективність, що підходить для компактних збірок або робочих станцій з обмеженим охолодженням. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність — обирайте Intel; для збалансованої системи з інтегрованим відео — AMD.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core Ultra 7 265KF майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (37278 проти 19538), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 9700X лідирує в Geekbench 6 (3331 проти 3206), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: AMD має вбудоване відеоядро (оцінка 51), тоді як Intel 265KF позбавлений графіки, що робить його залежним від дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальну оцінку 100, але AMD споживає менше енергії завдяки архітектурі Zen 5, що важливо для компактних систем.
  • Спеціалізовані завдання: Intel значно швидший у Clang compilation (192.6 проти 140.9 Klines/sec) та HTML 5 Browser (481.8 проти 323.7 pages/sec), що робить його кращим для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2309 2162
Cinebench R23 (багатоядерний) 37278 19538

GeekBench v6

File compression 1610 MB/sec 1650 MB/sec
Clang compilation 192.6 Klines/sec 140.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 481.8 pages/sec 323.7 pages/sec
PDF Renderer 600.3 Mpixels/sec 501 Mpixels/sec
Text processing 342.1 pages/sec 351.5 pages/sec
Background blur 96.8 images/sec 88.2 images/sec
Photo processing 172.7 images/sec 127.3 images/sec
Ray tracing 41.9 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3206 3331
Geekbench 6 (багатоядерний) 21779 17511

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 3 червня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 5 (Granite Ridge)
Номер моделі 265KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.9 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,5 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 38x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 AM5
Критична температура 105°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-5600
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265KF Сайт AMD Ryzen 7 9700X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 28

PassMark

Integer math Немає даних 120.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 79 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 193M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 47.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 22 GBytes/sec
Data compression Немає даних 438.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 2293 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 35.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4650
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 37343

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 265KF чи AMD Ryzen 7 9700X?

Для ігор кращим є AMD Ryzen 7 9700X завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3331) та наявності інтегрованої графіки, що дозволяє використовувати його без дискретної відеокарти в нетребувальних іграх.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 7 265KF для відеомонтажу?

Так, Intel Core Ultra 7 265KF чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 37278) та швидкості обробки зображень (172.7 images/sec).

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 9700X зазвичай споживає менше енергії завдяки архітектурі Zen 5, що робить його кращим вибором для енергоощадних систем.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 7 265KF без відеокарти?

Ні, Intel Core Ultra 7 265KF не має інтегрованої графіки (оцінка 0), тому для роботи системи обов'язково потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор кращий для роботи з компіляцією коду?

Intel Core Ultra 7 265KF значно швидший у Clang compilation (192.6 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проєктами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.