Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 265KF vs AMD Ryzen 9 5900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 265KF (2024) та AMD Ryzen 9 5900X (2020) — два потужних процесори, які змагаються за звання найкращого у своєму класі. Хоча обидві моделі мають однаковий загальний рейтинг 61 бал, вони суттєво різняться за архітектурою, продуктивністю та енергоефективністю. Intel пропонує свіжу платформу з вищою однопотоковою швидкістю, тоді як AMD — перевірений часом 12-ядерний звір. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні сильні та слабкі сторони.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265KF випереджає AMD Ryzen 9 5900X за однопотоковою продуктивністю (87 проти 60 балів) та багатопотоковою (56 проти 32), що підтверджують тести Cinebench R23 (одноядерний: 2309 vs 1568; багатоядерний: 37278 vs 20634). Він також значно швидший у задачах компіляції, обробки фото та браузингу. Однак Ryzen 9 5900X має інтегровану графіку (50 балів), чого немає у 265KF, і може бути цікавішим для збірки без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel, якщо універсальність та старша платформа — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 265KF має значно вищу однопотокову продуктивність (87 балів) порівняно з Ryzen 9 5900X (60 балів), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • У багатопотокових тестах Intel також лідирує (56 балів проти 32), демонструючи майже вдвічі кращі результати в Cinebench R23 (37278 vs 20634).
  • AMD Ryzen 9 5900X оснащений інтегрованою графікою (50 балів), тоді як Intel Core Ultra 7 265KF її позбавлений (0 балів), що робить AMD кращим вибором для систем без дискретної відеокарти.
  • Intel Core Ultra 7 265KF вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Ryzen 9 5900X — у жовтні 2020, що робить Intel більш сучасною платформою з новішими технологіями.
  • У тестах обробки даних Intel значно швидший: компіляція Clang (192.6 vs 126 Klines/sec), обробка фото (172.7 vs 85.1 images/sec) та браузинг HTML5 (481.8 vs 217.8 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2309 1568
Cinebench R23 (багатоядерний) 37278 20634

GeekBench v6

File compression 1610 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 192.6 Klines/sec 126 Klines/sec
HTML 5 Browser 481.8 pages/sec 217.8 pages/sec
PDF Renderer 600.3 Mpixels/sec 362 Mpixels/sec
Text processing 342.1 pages/sec 232 pages/sec
Background blur 96.8 images/sec 38.7 images/sec
Photo processing 172.7 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 41.9 Mpixels/sec 31.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3206 2263
Geekbench 6 (багатоядерний) 21779 12701

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 8 жовтня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 265KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 8 24
Частота 3.9 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 20 12
Кількість потоків 20 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 37x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 250 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 AM4
Критична температура 105°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 265KF Сайт AMD Ryzen 9 5900X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

PassMark

Integer math Немає даних 142.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 77.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 256M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 51.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 31.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 501.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 2008 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 33.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3469
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 39115

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 265KF чи AMD Ryzen 9 5900X?

Intel Core Ultra 7 265KF кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (87 балів проти 60) та свіжішій архітектурі. Він забезпечує вищі кадрові частоти в більшості сучасних ігор.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 5900X у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна інтегрована графіка або ви будуєте бюджетну збірку. Ryzen 9 5900X все ще потужний для багатозадачності, але поступається Intel Core Ultra 7 265KF за сирою продуктивністю.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому за цим параметром вони рівні. Однак Intel Core Ultra 7 265KF може бути економнішим завдяки новішому техпроцесу.

Чи підтримує Intel Core Ultra 7 265KF інтегровану графіку?

Ні, модель 265KF не має інтегрованої графіки (0 балів). Для роботи зображення потрібна дискретна відеокарта, на відміну від AMD Ryzen 9 5900X, який має вбудоване відео.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core Ultra 7 265KF значно швидший у багатопотокових завданнях (56 балів проти 32) та тестах рендерингу (Ray tracing: 41.9 vs 31.5 Mpixels/sec), тому він кращий вибір для професійної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.